Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:

5 korzyści, jakie przynosi pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych jest złożonym procesem, na który składają się działania w obrębie samej witryny (on-site: np. cotent, poprawa kodów html, usunięcie duplikacji treści, optymalizacja obrazków i przyspieszenie ładowania), a także poza nią (off-site: m.in. linkbuilding). Jak sama nazwa wskazuje, celem tych zabiegów jest uzyskanie wysokiej pozycji w propozycjach linków wskazywanych przez wyszukiwarkę po wpisaniu w niej odpowiedniej frazy kluczowej, czyli osiągnięcie dobrego wyniku organicznego.
  • 18.01.2021 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
5 korzyści, jakie przynosi pozycjonowanie stron internetowych

Inaczej mówiąc, pozycjonowanie stron internetowych dąży do zapewnienia im widoczności w Google. Płynie z tego szereg korzyści.

Daj się zauważyć!

Największą zaletą pozycjonowania jest zapewnienie witrynie obecności w wyszukiwarce, czyli stworzenie szansy potencjalnemu odbiorcy na jej zauważenie. Dostrzegalność w internecie to podstawa do budowania szerokiej bazy klientów. Mówi się, że jeśli coś jest nieobecne w sieci, to nie ma tego w ogóle. Pozycjonowanie stron pozwala zatem firmie zaistnieć.

Wzrost ilości odwiedzin

Wysokie miejsce w wynikach organicznych zapewnia duży wzrost ilości odwiedzin danej witryny. Internauci biorą pod uwagę niemal wyłącznie dziesięć propozycji wskazanych przez Google, z czego naprawdę dużą klikalność notują miejsca na podium. Oczywiście im wyższa pozycja, tym większa ilość odwiedzin.

Szacuje się, że pierwszy link ma ok. 43% wejść, drugi 37%, a trzeci jeszcze mniej. Dziesiąte miejsce to zaledwie ok. 3% kliknięć. Dlatego warto grać o najwyższe lokaty.

Zysk

Widoczność w wyszukiwarce oznacza większą ilość odwiedzin. Te z kolei przekładają się na poprawę wyników sprzedażowych. Nawet najlepiej przygotowana oferta nie zapewni zysku, jeśli klient się z nią nie zapozna. Pozycjonowanie stron internetowych stwarza możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych odbiorców, zaprezentowania im swojego produktu czy usługi. Jeśli te będą odpowiednio przygotowane, sprzedaż na pewno wzrośnie.

Pozycjonować warto nie tylko witryny zajmujące się handlem. Wysokie miejsce w wynikach Google umożliwia zarabianie również właścicielom np. blogów. Duża ilość odwiedzin sprawia, że reklamodawcy chętnie wykupią możliwość umieszczenia swojego banneru itp.

Przewaga nad konkurencją

Wchodząc na szczyt, w dole zostawia się konkurencję. Pozycjonowanie to proces, który pozwala wybić się na tle innych firm świadczących podobne usługi. To pierwszy krok ku zdominowaniu rynku i zapewnieniu przedsiębiorstwu stabilnej i mocnej pozycji w branży.

Budowanie marki

Widoczność w wyszukiwarce to nie tylko większa ilość użytkowników wchodzących na witrynę, a tym samym zwiększenie szansy na sprzedaż, ale również prestiż. Nie każde kliknięcie linka musi przynosić zysk bezpośredni. Już sama obecność na szczycie daje korzyść – wizerunkową.

Internauta zdaje sobie sprawę, że wysokie miejsca zajmują najlepsi. Pozycjonowanie pomaga zatem w kreowaniu pozytywnego wizerunku marki, budowania zaufania do niej.

Firma zaczyna funkcjonować w świadomości potencjalnego odbiorcy jako podmiot działający profesjonalnie. Jest to działanie długotrwałe. W przyszłości może to zaowocować sprzedażą. Potencjalni klienci chętniej sięgają po produkty marek, które budzą zaufanie, kojarzą się z profesjonalizmem.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii