Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Zatrzymano nielegalnych obywateli Kuby i Brazylii

Mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli w czwartek (6.06) zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii.
Zatrzymano nielegalnych obywateli Kuby i Brazylii

Autor: straz graniczna

Zatrzymania dokonano w Terespolu, podczas prowadzonego patrolu. Nielegalną migrantką okazała się obywatelka Kuby , która nielegalnie przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białorusi do Polski. Kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających ją do legalnego pobytu na terytorium RP.
Zatrzymana przyznała, iż Polska miała być dla niej jedynie krajem „tranzytowym”. Została ona przekazana służbom granicznym Białorusi.

Tego samego dnia w Dołhobrodach w pobliżu granicy państwa w pow. włodawskim zatrzymano 38 – letniego obywatela Brazylii, który poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W rozmowie z mundurowymi oświadczył, że w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, zaś w Europie już od dwóch lat. Swój pobyt w pobliżu granicy państwowej tłumaczył zamiarem przedostania się na teren Białorusi i dalszej wędrówki do Rosji. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony do dalszych czynności wyjaśniających w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia