Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Sumocy zaprezentowali się na matach

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu w niedzielę (30.06) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w sumo.
Sumocy zaprezentowali się na matach

Każdy z nas słyszał o sumo czy zapasach. Jednak wiele osób nie odróżnia czym charakteryzują się te sztuki walk. W programie znalazły się walki eliminacyjne juniorek i juniorów, uroczyste otwarcie zawodów oraz dekoracja najlepszych sumoków.

POSŁUCHAJ

Na MP przyjechali zawodnicy z całego kraju.
POSŁUCHAJ

MP dla zawodników były bardzo ważne z uwagi na kwalifikacje do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata.
POSŁUCHAJ

Jak na MP poradzili sobie zawodnicy reprezentujący nasz region?
POSŁUCHAJ

Na MP zaprezentowali się medaliści Mistrzostw Europy.
POSŁUCHAJ

Dobrze rokująca na przyszłość zawodniczka Sorgi przyznała, że sumo to jej pasja.
POSŁUCHAJ

Trener Ryszard Radliński zachęca wszystkich chętnych do trenowania zapasów i sumo, a treningi odbywają się na sali OSiR-u.
POSŁUCHAJ

Podczas MP odbył się także IV Ogólnopolski turniej o Puchar Roztocza w sumo, w którym wzięli udział zawodnicy z Polski, a w klasyfikacji klubowej dobrze zaprezentowali się sumocy z naszego regionu.
POSŁUCHAJ

Impreza odbywa się co roku, dlatego na to wydarzenie Sławomir Dudek zaprasza wszystkich chętnych również za rok. Swoje umiejętności w sztukach walk mogą doskonalić także dzieci i młodzież ponieważ w zamojskim OSiR odbywają się zajęcia korekcyjne z elementami sportów walki. Treningi kontynuowane są także w okresie wakacyjnym.
POSŁUCHAJ

Szczegóły na temat zajęć korekcyjnych udostępnione będą w Internecie, a mogą w nich brać udział dzieci od trzeciego roku życia.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy, którzy od lat trenują sumo mają na kocie liczne sukcesy i mają szansę wziąć udział w zbliżających się zawodach europejskich. Będą to ME młodzików i ME juniorów.
POSŁUCHAJ

Sławomir Dudek zdradził, że możliwe, iż 6 października w Zamościu odbędą się walki w klatce, a wstęp na to wydarzenie będzie wolny.
POSŁUCHAJ

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w sumo był Uczniowski Klub Sportowy ,,SORGA" Zamość.

WYNIKI:

UKS Sorga Zamość w MP:
Michał Marguła -tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 80kg.,
Michał Sokołowski - brązowy medal w wadze do 90kg.,
Marta Gruszkiewicz - wicemistrzyni Polski w wadze do 50 kilogramów,
Emilia Mlonek brązowy medal w kategorii wagowej do 50 kilogramów,

W punktacji drużynowej UKS Sorga Zamość sklasyfikowany został na III miejscu.

UKS Sorga w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Roztocza:
I miejsce – Izabela Pakuła 
I miejsce – Krystian Mlonek
II miejsce – Jakub Kucner
II miejsce – Agata Kucner

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A