Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Turniej seniorów i amatorów na korcie

Na kortach tenisowych przy ul. Studziennej 2 w Zamościu w weekend (06-07.07) odbywa się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Seniorów i Amatorów. Od kiedy w naszym mieście na terenie zamojskiego OSiR powstałą hala do tenisa ziemnego ilość osób, które grają w tenisa znacznie wzrosła. Osoby lubiące czas spędzać aktywnie mogą uprawiać tenisa nie tylko w sezonie wiosenno -letnim, ale również zimowym. KT Return Zamość organizuje nie tylko regularne turnieje, ale także prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, a w sezonie zimowym wprowadził kursy nauki gry w tenisa dla osób dorosłych. Wszyscy, niezależnie od wieku mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na korcie.
Turniej seniorów i amatorów na korcie

Popularyzacja tenisa i ranga turniejów, które odbywają się w Zamościu sprawia,ze biorą w nich udział nie tylko zawodnicy z naszego województwa, ale również z Polski. Dlatego w ten weekend do Zamościa także zawitali zawodnicy z różnych zakątków Polski. Warto dodać, że w poprzednim Ogólnopolskim Turniej Seniorów i Amatorów, który odbył się w dn. 22-23.06 także na otwartych kortach czołowe miejsce zajęli reprezentanci naszego miasta i klubu. Pierwsze miejsce zdobył wiceprezes KT Return Zamość Jan Papierz, a na trzecim miejscu uplasował się pomysłodawca i założyciel kortów tenisowych w naszym mieście, honorowy prezes KT Return Zamość Janusz Kawałko. Podczas tego weekendu w sobotę rozegrano pojedynki singlowe, a na niedzielę zaplanowano gry deblowe.

POSŁUCHAJ

Turniej rozgrywany jest w kategoriach wiekowych 50 + i 60+, a faworytem turnieju jest wiceprezes KT Return Jan Papierz.
POSŁUCHAJ

Marian Piasecki, który na turniej przyjechał z Warszawy powiedział jak poradził sobie w meczu oraz zdradził jakie umiejętności trzeba posiadać, by osiągać sukcesy.
POSŁUCHAJ

W turnieju udział biorą także reprezentanci KT Return.
POSŁUCHAJ

Tradycyjnie dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody.
POSŁUCHAJ

W przyszłym tygodniu w dn.13.16.07 na zamojskich kortach odbędzie się Memoriał Martynki Szutz i Zuzanki Teresińskiej.
POSŁUCHAJ

W dn. 03-04.08 na kortach zagrają młodzicy i kadeci.
POSŁUCHAJ

Wakacje zakończy Memoriał Jerzego Osoby (24-25.08).
POSŁUCHAJ

W roku szkolnym (07-08.09) zaplanowano turniej dla młodzików i kadetów.
POSŁUCHAJ

W dn. 14-15.09 w Memoriale dr. Teresińskiego zagrają przedstawiciele środowiska medycznego.
POSŁUCHAJ

Organizatorem trwającego turnieju jest KT Return Zamość. Wszystkich sympatyków tenisa ziemnego zachęcamy do kibicowania zawodnikom. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.
 

Rozmowa z Marianem Piaseckim, który dotychczas uprawiał piłkę ręczną, siatkówkę, jeździectwo konne, tenisa zimnego i jazdę na nartach. 

POSŁUCHAJ



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)