Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 grudnia 2025 22:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Ruszyły zapisy na bieg

XXXII edycja Czteroetapowego biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w dniach 28-31.08 na trasach naszego pięknego Roztocza.
Ruszyły zapisy na bieg

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny Jest to kultowy bieg ponieważ znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Słynie on m.in. z: historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem: dystansu, który wynosi 100 km, trwa 4 dni, biorą w nim udział nie tylko biegacze zawodowi, ale również amatorzy. W biegu biorą udział nie tylko biegacze, ale także rolkarze, osoby niepełnosprawne poruszających się na wózkach tzw. hanbajkach czy do osoby niedowidzące i niewidome.

POSŁUCHAJ

Na jubileuszową edycję biegu organizatorzy zmienili zasady uczestnictwa w biegu. Każdy z zawodników może wziąć udział w jednym z wybranych etapów. Cały bieg liczy 100 km, a na trasie z Zamościa do Skierbieszowa biegacze mogą wziąć udział w półmaratonie (21,975). Jakie miejscowości przemierzą uczestnicy biegu informuje Małgorzata Kierepka.

POSŁUCHAJ

Prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat i posiadają aktualne zaświadczenie lekarskie potwierdzające zdolność do udziału w biegu. Osoby, które ukończyły 21 lat mają możliwość startu na podstawie oświadczenia umieszczonego na stronie biegu ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE należy OKAZAĆ PRZY WERYFIKACJI). Zapisy prowadzone są do końca miesiąca.

POSŁUCHAJ

Do wzięcia udziału w biegu osoby zainteresowane serdecznie zachęca Małgorzata Kierepka.

POSŁUCHAJ

Ze względu na charakter bieg cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ponieważ co roku do Zamościa przyjeżdżają zawodnicy z terenu całej Polski, a także z Ukrainy czy Białorusi. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymują pakiet startowy, a startujący w IV etapach wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek).

Szczegóły na stronie internetowej organizatora pod adresem kliknij

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)