Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Synestezja Trzynasta

Galeria Staszica 13 zaprasza na wernisaż Andrzeja Styrny.
Synestezja Trzynasta

Synestezja Trzynasta to podsumowanie sierpniowego cyklu wernisaży w Galerii Staszica 13. Wydarzenie rozpocznie się o godz.18:00 - koncertem na Rynku Wielkim, by następnie udać się na wernisaż Andrzeja Styrny. Całość sierpniowych spotkań ze sztuką podsumowana zostanie na bankiecie w Hotelu Morandówka (zapisy na bankiet w Galerii). Wydarzenie będzie odbywało się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka.

PLAN SYNESTEZJI TRZYNSTEJ (30 SIERPNIA 2019):

GODZ. 18:00 – Występ Sylwestra Targosza Szalonka i Urszuli Stefiszyn. Czas trwania – 30 min. Schody Ratusza (opcjonalnie gdy nie będzie sprzyjającej pogody: Scena na Rynku Wodnym w Zamościu)

GODZ. 18:30 – inscenizacja Stołu Szwedzkiego

GODZ. 18.45 – wernisaż Andrzeja Styrny w Galerii w Galerii Staszica 13

GODZ. 19:00 – bankiet w Morandówce (płatny)

Andrzej Styrna urodził się w Bytomiu w 1962 roku. Tworzy od 30 lat wierny kierunkowi, który obrał od początku - surrealizm symboliczny. Używając technik tradycyjnych, gdzie odrywa się od rzeczywistości i burzy logiczny porządek, stwarza szczególną aurę emanującą nastrojem i delikatnym niepokojem, mentalnego katharsis. Inspiracje czerpie zarówno ze świata snów, jak i ze świata realnego. Autor wielu wystaw, a raczej wydarzeń artystycznych, gdzie łączy obraz z baletem, teatrem czy muzyką na żywo. Jest inicjatorem wydarzenia Sztuka i Kulinaria. Nagradzany za swoją pracę, między innymi statuetką Muzy za osiągnięcia w dziedzinie kultury Bytom 2014, artysta roku wydawnictwo Silesia 2016 czy Statuetką za 25 lat pracy artystycznej. Jego prace można oglądać w kraju i za granicą. Andrzej Styrna jest też autorem rysunków do książek czy plakatów. Andrzej Styrna to nie tylko malarz, jest również reżyserem, scenarzystą i scenografem wielkich wydarzeń artystycznych.

Urszula Stefiszyn - mezzosopran - po ukończeniu Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu w klasie śpiewu solowego Włodzimierza Wałcerza, dalszą edukacje kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po zakończeniu swojej edukacji w Polsce wyjechała do Irlandii, gdzie nadal rozwijała swój kunszt wokalny współpracując z wieloma znakomitymi muzykami. W tym okresie często koncertowała z wybitnym amerykańskim pianistą David Syme. Śpiewa liczne koncerty o zróżnicowanym repertuarze - od klasycznej opery po musical. Temperament na scenie i ogromna muzykalność artystki sprawia, że publiczność za każdym razem jest oczarowana jej sceniczną i muzyczną kreacją w trakcie koncertów z jej udziałem.

Sylwester Targosz-Szalonek - tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska. Z wyróżnieniem ukończył Akademię muzyczną w Katowicach. Prowadzi aktywną działalność artystyczną; śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: radio Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich. Współpracował z wieloma zacnymi dyrygentami, koncertował w kraju i za granicą. W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki. Sylwester Targosz-Szalonek to skupisko wielu talentów, które objawia w różnych dziedzinach sztuki. Jest aktywny zawodowo jako śpiewak, pedagog, a także dyrygent i reżyser.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole