Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Czysta woda w Burkina Faso

Dzięki zaangażowaniu Papieskich Dzieł Misyjnych oraz mieszkańców naszej diecezji, którzy od marca do grudnia 2018 roku włączyli się w zbiórkę makulatury udało się zebrać potrzebne środki na budowę studni dla mieszkańców Afryki.
Czysta woda w Burkina Faso

Autor: fot. www.siegnijnieba.pl

Wczoraj (28.08) zostały przekazane odpowiednie dokumenty i zebrane pieniądze na ten cel. Efekty akcji 'Makulatura na studnie. Przynieś makulaturę – pomóż mieszkańcom Afryki” przybliża ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Pieniądze te pozwolą na budowę dwóch studni w Burkina Faso na terenie parafii w Sabou, którą prowadzą ojcowie franciszkanie, pochodzący m.in. z Polski. Gdzie konkretnie powstaną studnie? Mówi koordynator budowy, misjonarz w Burkina Faso, o. Sylwester Pudło OFM Conv.

POSŁUCHAJ

Wody śródlądowe Burkina Faso wynoszą zaledwie 400 km2 co stanowi 1/16 zasobów Polski. W zdecydowanej większości są to obszary bezodpływowe nienadające się do picia. Dlatego potrzeby mieszkańców Burkina Faso w wodę są bardzo duże. Dostęp do czystej wody zmienia wiele aspektów życia -  dodaje o. Sylwester Pudło.

POSŁUCHAJ

Od początku funkcjonowanie misji ojców Franciszkanów w Burkina Faso, od 2002 roku udało się wybudować ponad 50 studni głębinowych. Powstają one przede wszystkim z ofiar darczyńców. Budowa studni ze zbiórki makulatury w naszej diecezji powinna zostać ukończona w listopadzie br.

POSŁUCHAJ

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, ks. Andrzej Łuszcz zapowiada, że od października rozpocznie się kolejna edycja akcji zbierana makulatury w diecezji na kolejne studnie w Afryce.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji