Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Memoriał Kazimierza Kowalczyka za nami

Klub Sportowy „Agros” Zamość w sobotę (31.08) zorganizował II Memoriał Kazimierza Kowalczyka”, który poprowadził ulicami Zamościa.
Memoriał Kazimierza Kowalczyka za nami

Trener Kazimierz Kowalczyk (1931 – 2016) w 1958 roku wywalczył tytuł mistrza okręgu lubelskiego w jeździe indywidualnej na czas. W swojej wieloletniej karierze trenerskiej wychował wielu świetnych kolarzy. Szkolił m.in. mistrzów Polski, uczestników Wyścigu Pokoju i członków drużyny olimpijskiej W ostatnich latach swej pracy szkoleniowej związał się z sekcją kolarską lubelskiego Elpisu. W 2013 roku za całokształt działalności sportowej Kowalczyk został uhonorowany Nagrodą Miasta Lublin. Jedną z dyscyplin, która w naszym regionie cieszy się dużym zainteresowaniem, a szczególnie wśród chłopców jest właśnie kolarstwo. Dlatego zawodnicy trenujący jazdę szosową zaprezentowali swoje umiejętności podczas Memoriału Kazimierza Kowalczyka. Wyścig odbył się na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe. O przygotowaniach do zawodów powiedzieli kolarze reprezentujący KS Agros Zamość, którzy na co dzień trenują w pod okiem Artura Klimka w powiatach biłgorajskim i hrubieszowskim.

POSŁUCHAJ


Jak wyglądają treningi?

POSŁUCHAJ

Gdzie odbywają się treningi i jaki niezbędny sprzęt potrzebny jest do uprawiania tej dyscypliny powiedzieli zawodnicy.
.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy w uprawianiu kolarstwa dostrzegają wiele korzyści.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy pokonali pętle przez ulice: Królowej Jadwigi – Dzieci Zamojszczyzny – Śląska – Kopernika. Zawody odbyły się przy całkowicie zamkniętym ruchu, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwały służby porządkowe.
 Podziel się
Oceń

Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A