Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Bolesna rocznica

Pochłonęła miliony ofiar i była największą wojną światową w historii. O II wojnie światowej, której 80.rocznicę wybuchu obchodziliśmy 1 września, nie wolno nam zapomnieć.
Bolesna rocznica

Wczorajsze uroczystości upamiętniające w Zamościu rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, sprawowana w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po niej na placu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się manifestacja patriotyczna, a w jej ramach ceremoniał wojskowy, apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wieńców. Słowo do mieszkańców Hetmańskiego Grodu skierował prezydent Andrzej Wnuk.

POSŁUCHAJ

Pamięć tragicznych wydarzeń sprzed 80. lat uczcili zamościanie w różnym wieku. Był wśród nich mały harcerz.
POSŁUCHAJ

Świadków tych wydarzeń pozostało już niewielu. Jeden z nich uczestniczył w uroczystościach przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
POSŁUCHAJ

Zapytaliśmy świadka wydarzeń wojennych, co chciałby powiedzieć dzieciom, które uczestniczą w uroczystościach rocznicowych.
POSŁUCHAJ

Uroczystości zakończyły się na Rynku Wielkim koncertem finałowym ,,XXXII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”.
Organizatorami wczorajszych obchodów rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę byli Miasto Zamość, Garnizon Zamość, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość oraz Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III