Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 lipca 2025 11:10
Reklama KrisHome BLUE

Wrócą za rok

Pagórki, zjazdy, podjazdy, zakręty i zawrotna prędkość, a do tego piękne i malownicze tereny Roztocza oraz zapach leśnych drzew. Tak o Czteroetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny wypowiadali się zawodnicy, którzy wzięli udział w tegorocznym biegu.
Wrócą za rok

Bieg odbył się w dniach 28.-31.08 i jak co roku liczył 100 km. Każdy z biegaczy mógł wziąć udział we wszystkich czterech etapach lub jednym wybranym.
I ETAP -Zamość – Zwierzyniec
II ETAP -Zamość - Krasnobród
III ETAP - Zamość – Skierbieszów
IV ETAP - Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza.


Dla zawodników: biegaczy, rolkarzy, osób niepełnosprawnych oraz osób niedowidzących i niewidomych motywacją do wzięcia udziału w biegu nie tak ważna była rywalizacja i sprawdzenie formy jak upamiętnienie wydarzeń historycznych z okresu II wojny światowej. Julian Grudzień, prezes Polskiego Związku Więźniów Obozów Koncentracyjnych Okręg Zamość przypomniał, że Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest szczególnym biegiem, ponieważ kiedyś ofiarami wojny były "Dzieci Zamojszczyzny", a dziś bohaterami są zawodnicy, którzy poprzez bieg upamiętniają te osoby.

POSŁUCHAJ


Niewątpliwie podczas czterech dni trudnością w pokonywaniu trasy była upalna pogoda. Dla rolkarzy i osób poruszających się na wózkach, którzy osiągali zawrotne prędkości, trudnością mogły być zakręty oraz zjazdy, a zwłaszcza na trzecim etapie do Skierbieszowa. Na linii startu Bieg Pokoju jak zawsze zawitali zawodnicy z Polski i zza granicy. O swojej przygodzie z rolkarstwem powiedział Grzegorz Kabza z Nowego Tomyśla, który przyjechał z woj. wielkopolskiego, a w klasyfikacji generalnej rolkarzy zajął 6. miejsce.
POSŁUCHAJ

Grzegorz Kabza przyznał, że najważniejsze w czasie jazdy na rolkach jest bezpieczeństwo.
POSŁUCHAJ

Zdaniem Grzegorza Kabzy Bieg Pokoju cechuje niesamowita atmosfera i energia.
POSŁUCHAJ

W klasyfikacji biegowej indywidualnej mężczyzn wygrał Dominik Milewski (GąbinBiegaTEAM) z Płocka ,który ukończył wszystkie cztery etapy trasy z wynikiem 06:50:28. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Iryna Masnyk z wynikiem 07:37:37. Drużynowo po IV etapach zwyciężył Gąbin Biega TEAM w składzie: Dominik Milewski, Piotr Malinowski i Rafał Kędra. Z kolei w klasyfikacji niedowidzących wygrał Jacek Ziółkowski z Warszawy (01:04:36). W klasyfikacji osób niepełnosprawnych, które startowały na wózkach zwyciężył Krzysztof Plewa z ekipy Veloactive, z miejscowości Sromowce Nizne (02:39:14). Natomiast w ostatniej kategorii osób startujących na rokach zwycięzcą okazał się Mazurek Sebastian, reprezentujący klub JabraRollerTeam z Gdyni (03:00:56).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych na kolejny bieg zapraszamy już za rok. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Aby uczcić 80-tą rocznice wybuchu II wojny światowej w niedzielny wieczór (01.09) na zamojskim Rynku Wielkim odbył się koncert Warszawskiego Combo Tanecznego. Wszystkich przybyłych na muzyczne wydarzenie mieszkańców i turystów przywitał Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk.
POSŁUCHAJ

Na zamojskiej scenie zespól na instrumentach z czasów wojny wykonał folk, a więc muzykę międzywojenną.
POSŁUCHAJ

Na scenie wybrzmiała muzyka z okresu okupacji.
POSŁUCHAJ

Pogoda w niedzielny wieczór dopisała, a występ przed sceną z zaciekawieniem chętnie wysłuchali widzowie.

Wyniki biegu [kliknij tutaj]

O rolkarstwie i przygotowaniach do biegu mówi Grzegorz Kabza , który w Biegu Pokoju uczestniczył pierwszy raz.

POSŁUCHAJ



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole