Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

MKS Padwa Zamość przygotowuje się do nowego sezonu

Przed MKS Padwa Zamość przygotowania do nowego ligowego sezonu 2019/2020.
MKS Padwa Zamość przygotowuje się do nowego sezonu

Ubiegły sezon jako kibice z pewnością możemy zaliczyć do udanych ponieważ cel aby nie zając spadkowego miejsca w tabeli został osiągnięty. Dotychczasowe sukcesy szczypiornistów podsumował szkoleniowiec pierwszoligowców Marcin Czerwonka.

POSŁUCHAJ

Treningi w okresie przygotowawczym zawodników prowadzone są na obiektach zamojskiego OSiR-u.

POSŁUCHAJ

Nowy sezon zapowiada się obiecująco, a to za sprawą trzech z czterech wygranych sparingów. Pierwszy z nich odbył się (22.08) na wyjeździe w Sandomierzu z wymagającym rywalem Sydney University Handball, z którym zawodnicy przegrali jednym punktem, a spotkanie zakończyło się wynikiem 23:22. W drugim sparingu (24.08) w hali zamojskiego OSiR Żółto – Czerwoni pokonali Azoty Puławy II 30:22. Natomiast na parkiecie zamojskiego OSIR-u (31.08) rozegrany został III Memoriał Henryka Grabczaka. Było to wielkie wydarzenie dla zamojskich szczypiornistów ponieważ gdyby nie Henryk Grabczak piłki ręcznej w Zamościu mogłoby nie być. To właśnie on był pedagogiem, trenerem i pomysłodawcą założenia klubu. Podczas tego wydarzenia Padwa rozegrała dwa sparingi, które wygrała. W pierwszym spotkaniu pokonała Wisłę Sandomierz 29:18.
POSŁUCHAJ

W drugim sparingu Żółto- Czerwoni wygrali z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:22. Rozgrywki ligowe to zdobywanie punktów ponieważ gra toczy się o utrzymanie w tabeli. W okresie przygotowawczym treningi są intensywne ponieważ odbywają się dwa razy dziennie w poniedziałki, środy i piątki. W tym sezonie na parkiecie w wyjściowym składzie zobaczymy cztery nowe twarze.
POSŁUCHAJ

Przed rozgrywkami ligowymi Padwa rozegra jeszcze dwa sparingi.
POSŁUCHAJ

Na rozpoczęcie sezonu zaplanowano wyjazdowy mecz z Kielcami.
POSŁUCHAJ

Przygotowania do ligowego sezonu idą zgodnie z założonym planem treningowym. Do dopingowania naszym szczypiornistom zachęcamy wszystkich kibiców.W dn. 27.08 w przedpołudniowym paśmie antenowym naszego radia gościliśmy zespól MKS Padwa Zamość w składzie: trener pierwszoligowców - Marcin Czerwonka i trzej zawodnicy: obrotowy - Piotr Gałaszkiwicz, skrzydłowy - Krzysztof Bigos i nowy zawodnik z Ryk, który do tej pory reprezentował barwy klubowe Czuwaju Przemyśl, rozgrywający - Hubert Obydź.

POSŁUCHAJ

Rozmowę na temat okresu przygotowawczego do nowego sezonu ligowego 2019/2020 poprowadziły Joanna Mazurek i Małgorzata Kryk.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze