Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 30 marca 2026 13:01
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

Dożynki Gminy i Dekanatu Lubaczów

Dożynki Gminy i Dekanatu Lubaczów

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

W pierwszą niedzielę września (01.09) wszyscy rolnicy Gminy Lubaczów dziękowali Bogu za otrzymane plony. Uroczyste dziękczynienie rozpoczęło się podczas Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Dożynki to czas pamięci o Bogu, ale także czas pamięci o drugim człowieku, mówi Dziekan Dekanatu Lubaczów, ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Ze świętem plonów związana jest tradycja wicia wieńców dożynkowych.

POSŁUCHAJ

Miejscowości Dąbków i Opaka jeszcze nigdy nie organizowały Gminnych Dożynek, podkreśla Starościna Sołectwa Opaka, Anna Borchowiec:

POSŁUCHAJ

Doroczne święto plonów daje możliwość podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę, mówi Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

POSŁUCHAJ

Dalsza część uroczystości odbywała się na placu dożynkowym w Opace. Tam rozstrzygnięto konkurs na najlepszy chleb i najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Koła Gospodyń Wiejskich częstowały smakołykami, a zespoły muzyczne towarzyszyły przybyłym, do późnych godzin nocnych.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: WikaTreść komentarza: Gratuluje wam i życzę dalszych sukcesów. Twoja pasapsi.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 13:29Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: Józef PieprzowskiTreść komentarza: Szczęść Boże Bardzo nam miło i na pewno obiecujemy uczestnictwo we mszy Świętej ponieważ to mojego tatusia była parafia i sercem jesteśmy związani.Pozdrawiamy ze SzczecinaData dodania komentarza: 21.03.2026, 07:22Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii Wożuczyn