Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Dożynki Gminy Cieszanów w Starym Lublińcu

Dożynki Gminy Cieszanów w Starym Lublińcu

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

W tym roku, Stary Lubliniec był gospodarzem Dożynek Gminy Cieszanów. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu. Następnie w barwnym korowodzie wszyscy uczestnicy przeszli na pobliski plac dożynkowy. Tam na przybyłych czekały różne atrakcje. Można było skosztować specjałów przygotowanych na konkurs kulinarny, a także zobaczyć wieńce dożynkowe przygotowane na konkurs na najpiękniejszy wieniec. Seniorzy z domu Dziennego Pobytu z Cieszanowa przygotowali spektakl. Były także występy zespołów: Niezapominajki, Kapeli Nad Brusienką czy Koromysło Folk Maszyna ze Szczebrzeszyna. Wszystko to po to aby podziękować rolnikom za ich trud i wysiłek, mówi Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, Zdzisław Zadworny:

POSŁUCHAJ

To już kolejny raz Stary Lubliniec jest gospodarzem Dożynek Gminnych, mówi sołtys sołectwa Stary Lubliniec, Bożena Zygarlicki:

POSŁUCHAJ

To wielkie święto rolników nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu życzliwych osób.

POSŁUCHAJ

Wszyscy uczestnicy dożynek byli ubogaceni życzliwą atmosferą tej uroczystości. A najwytrwalsi mogli bawić się na parkiecie do utraty tchu.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze