Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

II dzień obchodów 80 rocznicy Bitew pod Tomaszowem

14 września w Tomaszowie Lubelskim odbył się Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939.
II dzień obchodów 80 rocznicy Bitew pod Tomaszowem

Drugi dzień obchodów 80 rocznicy Bitew pod Tomaszowem zgromadził setki uczestników. A to wszystko za sprawą Półmaratonu Tomaszowskiego Pamięci Żołnierzy Września 1939 r.O szczegółach powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski. 

POSŁUCHAJ

Nie był to jednak jedyny sposób uczczenia pamięci ofiar i bohaterów września 1939.
POSŁUCHAJ

Dla biorących udział w półmaratonie wydarzenie to stanowiło osiągnięcie celu.
POSŁUCHAJ

Dla najmłodszych przygotowane były oddzielne biegi. Dzieci z chęcią zaangażowały się w tego typu uczczenie pamięci żołnierzy.
POSŁUCHAJ

Trzeci dzień obchodów 80 rocznicy bitew pod Tomaszowem, 15 września, to rekonstrukcja bitew. O tym więcej niebawem na fali naszego radia. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III