Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Mała piłeczka, a tyle emocji

W sobotę (14.09) w hali sportowej ZSP nr 3 w Zamościu rozegrane zostały mecze I ligi tenisa stołowego kobiet i mężczyzn.
Mała piłeczka, a tyle emocji

I-ligowy zamojski zespół kobiet zadebiutował wygraną przed własną publicznością w meczu z MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry. O rywalkach damskiej drużyny powiedział prezes drużyny tenisa stołowego PWSZ Trefl Zamość. O rywalkach damskiej drużyny powiedział prezes drużyny tenisa stołowego PWSZ Trefl Zamość.

POSŁUCHAJ

Męska drużyna tenisa stołowego PWSZ Zamość zagrała z BISTS Bielsko Biała. Mecz zaczął się nie najlepiej jednak przy stanie 4:5 Marcin Litwiniuk pokonał swojego rywala w setach 3:1 i zapewnił dla Zamościa remis, a mecz zakończył się wynikiem 5:5. Po porażce w Suchedniowie pojedynek mężczyzn z Bielsko Białą był trudny. Tym bardziej, że przeciwna drużyna, wzmocniona była dobrym graczem z Ukrainy Ivanem Katkovem,

POSŁUCHAJ

Drużynę dziewcząt reprezentują zawodniczki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. Natomiast mężczyźni na co dzień mieszkają w miastach, oddalonych od Zamościa o kilkaset kilometrów. Dlatego zawodnicy przygotowując się do rozgrywek ligowych trenują w miejscowych klubach, a tenisiści, którzy są na miejscu spotykają się w ZSP nr 3 w Zamościu.

POSŁUCHAJ


Wszyscy zawodnicy przed rozgrywkami ligowymi spotykają się na wspólnych zgrupowaniach.

POSŁUCHAJ

Trenerem I- ligowej drużyny kobiecej jest ukraiński zawodnik I - ligowego zespołu mężczyzn. Przyznał, że w celu zgrania drużyny i obycia ze sprzętem rozgrywki odbywają się dzień przed meczem.
POSŁUCHAJ


Ihor Zavadskyi, który trenuje z kadrą juniorów na Słowacji zdradził jak wyglądają przygotowania mężczyzn do rozgrywek ligowych.

POSŁUCHAJ

Skład drużynowy dziewcząt tworzy także zawodniczka z Lublina, który powiedziała o swoich dotychczasowych sukcesach oraz jak rozpoczęła się jej przygoda z tenisem stołowym.

POSŁUCHAJ

Karolina Lalak obecnie trenuje w Warszawie i Nadarzynie, gdzie ma szansę rywalizować z zawodniczkami, które prezentują podobny poziom sportowy.
POSŁUCHAJ


Karolina Lalak swój pierwszy wygrany pojedynek rozegrany na zamojskiej hali oceniła pozytywnie.
POSŁUCHAJKarolina Lalak powiedziała o korzyściach, jakie na przestrzeni lat dostrzegła w tej dyscyplinie.

POSŁUCHAJ

Piotr Kostrubiec dodał, ze kobiety najbliższe ligowe mecze rozegrają w województwach opolskim i dolnośląskim, a mężczyźni na Podkarpaciu.

POSŁUCHAJ

Jest się czym pochwalić ponieważ mamy jedyne w województwie I- ligowe drużyny mężczyzn i kobiet, które reprezentują nasze miasto, tak więc wspierajmy te zespoły kibicowaniem.

 

Warto dodać, że w niedzielę (15.09) w Biłgoraju zawodnicy i zawodniczki PWSZ Zamość wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym. Zawodnicy zdobyli liczne sukcesy. Turniej wygrali: Karolina Lalak i Marcin Litwiniuk, zaś III miejsca zajęli: Patrycja Waszczuk i Radosław Chrześcian. Zwycięzcy turnieju oraz Marcin Kusiński zagrają na I Grand Prix Polski w Wałbrzychu.
 

Skład drużyny kobiet: PWSZ Zamość: Karolina Lalak, Anna Brzyska, Patrycja Waszczuk, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.
Skład drużyny mężczyzn: PWSZ ZamośćMarcin Litwiniuk, Marcin Kusiński, Paweł Kozieł, Ihor Zavadskyi, Radosław Chrześcian.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa