Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Sesja krajoznawcza

W dniach 26-28.09 odbędzie się Sesja krajoznawcza w 390 rocznicę śmierci Szymona Szymonowica – organizatora Akademii Zamojskiej i poety.
Sesja krajoznawcza

Autor: ZPTTK

Pierwszego dnia sesji 26.09 (czwartek) zaplanowano dyktando i wycieczkę. Dyktando odbędzie się o godz. 15.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Zamoyskich przy ul.Akademickiej. Dyktando ma charakter otwarty i skierowane jest zarówno do osób dorosłych, jak i uczniów zamojskich szkół. Rejestracja uczestników odbędzie się w godz. 14.15-14.45 w dniu dyktanda w holu przed wejściem. Do zarejestrowania konieczne jest okazanie dowolnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

POSŁUCHAJ

Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz upamiętnienie imienia wybitnego polskiego poety i jego związków z historią oraz tradycją Zamościa. Dyktando razem z kodowaniem prac potrwa do 45 minut, a laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe. Drugiego dnia (27.09) zaplanowano występ artystyczny. Gdzie zaplanowano widowisko informuje Edward Słoniewski.
POSŁUCHAJ

Jak będzie wyglądał program dyktanda i wycieczki, którą zaplanowano w czwartek (26.09)?

POSŁUCHAJ

Krzysztof Haun dodał ,że drugiego dnia osoby zainteresowane będą mogły poznać historię Zamościa, miasta idealnego zaprojektowanego przez włoskiego architekta .

POSŁUCHAJ

Ostatniego dnia wydarzenia w sobotę (28.09) odbędzie się wycieczka z Zamościa, a jakie miejscowości odwiedzą uczestnicy?
POSŁUCHAJ

Krzysztof Haun przyznał, że trasa wycieczki nawiązuje do roku minionego stulecia.
.
POSŁUCHAJ

Na wydarzenia towarzyszące Sesji krajoznawczej serdecznie zaprasza Edward Słoniewski.
POSŁUCHAJ

Sesja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach