Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

"Zwyczajna" świętość

Izba Pamięci bł. Stanisława Starowieyskiego przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach uroczyście otwarta. W poniedziałek (23.09) poświęcił ją bp Mariusz Leszczyński.
"Zwyczajna" świętość

W kazaniu podczas Mszy św., Ksiądz Biskup m.in. przytoczył świadectwa osób, które znały błogosławionego. Nawiązując do słów Ewangelii zwrócił też uwagę, że bł. Stanisław w każdych okolicznościach był jak lampa, przez którą świeci światło Boże.

POSŁUCHAJ

Poświęcenie Izby, w której zgromadzone są m.in. unikatowe fotografie i tablice z informacjami o bł. S. Starowieyskim oraz losach łabuńskiego klasztoru, była szczególnym wydarzeniem nie tylko dla Sióstr Franciszkanek, mieszkańców Gminy Łabunie i członków Akcji Katolickiej. Wzruszające chwile przeżyli licznie zgromadzeni bliscy błogosławionego: rodzina Starowieyskich i Szeptyckich.

POSŁUCHAJ

W uroczystościach wziął udział m.in. autor jednej z publikacji książkowych, poświęconych bł. Stanisławowi, który w rozmowie z naszą rozgłośnią zwrócił uwagę na to, że błogosławiony wiele czasu poświęcał modlitwie.

POSŁUCHAJ

Izba Pamięci bł. Stanisława Starowieyskiego przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach czeka na zwiedzających, ale warto przede wszystkim pomodlić się przy jego grobie na klasztornym cmentarzu.


POSŁUCHAJ

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wnukami bł. Stanisława Starowieyskiego, Tomaszem i Wojciechem, a także wnukiem jego szwagra, Jana Kazimierza Szeptyckiego, Maciejem w piątek o godz. 8.40 i 15.40.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze