Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Green Office Ecologic

Zaproszenie na cmentarz w Osuchach

27 września 2019 roku obchodzić będziemy 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 75. rocznicę Mszy św. pogrzebowej żołnierzy oddziałów leśnych AK poległych w bitwie pod Osuchami.
Zaproszenie na cmentarz w Osuchach

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zaprasza tego szczególnego dnia do nawiedzenia największego w Europie cmentarza partyzanckiego w Osuchach i przejścia Drogą Krzyżową kard. Stefana Wyszyńskiego po miejscach bitwy, gdzie ciała bohaterów przez 3 miesiące czekały na swój pochówek.

Prymas Wyszyński były żołnierz AK modlił się i wygłosił mowę na cmentarzu w Osuchach w 1947 roku jako biskup lubelski. Dni od 25 września związane są także z rocznicą uwięzienia Ks. Prymasa, podczas którego powstała Droga Krzyżowa, której wierne kopie znajdują się na poszczególnych krzyżach stacji w Osuchach.

GOK w Łukowej zapewnia wszystkim gościom 27 września br. w Osuchach oprowadzanie z przewodnikiem od godz.9.00 do 15.00. Odwiedzający będą mogli otrzymać książeczkę z tekstami relacji partyzanckich do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. W Domu Pamięci będzie też można poczęstować się gorącą herbatą.

/Inf. nadesłana/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość