Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubaczów. Dzień Papieski 2019

Lubaczowianie świętowali XIX Dzień Papieski.
Lubaczów. Dzień Papieski 2019

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Obchody rozpoczęły się uroczystą Eucharystią w Konkatedrze w Lubaczowie. Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu lubaczowianina, profesora w klasie organów im. Marcel Qinet w Bienche oraz w instytucie Notre-Dame w Loverval (Belgia). Po czym o godzinie 20.00 rozpoczął się Apel Papieski przy obelisku i krzyżu papieskim. Jest to miejsce bardzo istotne dla Lubaczowa, stwierdza Dziekan Dekanatu Lubaczów, ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Pamięć o osobie Świętego Jana Pawła II trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom.

POSŁUCHAJ

Po zakończeniu Apelu Papieskiego wszyscy rozpoczęli Procesję Fatimską zmierzającą do Konkatedry.

POSŁUCHAJ

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, uczestnicy uroczystości udali się tzw. „drogą papieską”, pod pomnik Papieża Polaka przy kościele pw. Świętego Karola Boromeusza, gdzie obchody Dnia Papieskiego, zakończyły się biskupim błogosławieństwem.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A