Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 19:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Lubaczów. Dzień Papieski 2019

Lubaczowianie świętowali XIX Dzień Papieski.
Lubaczów. Dzień Papieski 2019
Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Obchody rozpoczęły się uroczystą Eucharystią w Konkatedrze w Lubaczowie. Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu lubaczowianina, profesora w klasie organów im. Marcel Qinet w Bienche oraz w instytucie Notre-Dame w Loverval (Belgia). Po czym o godzinie 20.00 rozpoczął się Apel Papieski przy obelisku i krzyżu papieskim. Jest to miejsce bardzo istotne dla Lubaczowa, stwierdza Dziekan Dekanatu Lubaczów, ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Pamięć o osobie Świętego Jana Pawła II trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom.

POSŁUCHAJ

Po zakończeniu Apelu Papieskiego wszyscy rozpoczęli Procesję Fatimską zmierzającą do Konkatedry.

POSŁUCHAJ

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, uczestnicy uroczystości udali się tzw. „drogą papieską”, pod pomnik Papieża Polaka przy kościele pw. Świętego Karola Boromeusza, gdzie obchody Dnia Papieskiego, zakończyły się biskupim błogosławieństwem.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A