Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Dom Trzeciego Tysiąclecia im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny
Dom Trzeciego Tysiąclecia im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Autor: Łukasz Kot

Na terenie budowy Domu Trzeciego Tysiąclecia im. kardynała Stefana Wyszyńskiego przy kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu odbyło się (16.10.2019) podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Jako pierwszy głos zabrał ks. Józef Flis koordynatorowi budowy.

POSŁUCHAJ

Nie bez powodu na datę tej uroczystość został wybrany dzień 16 października związany ze świętym Janem Pawłem II – podkreśla bp Marian Rojek.

POSŁUCHAJ

Ks. rektor Marek Żur członek Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia która wspiera budowę Domu nie kryje zadowolenia z powstającej inicjatywy.

POSŁUCHAJ

Domu Trzeciego Tysiąclecia będzie miał znamienitego patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego.

POSŁUCHAJ

W Domu Rekolekcyjnym będą rozpowszechniane wartości religijne, patriotyczne, narodowe i społeczne zawarte w nauce kardynała Stefana Wyszyńskiego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III