Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego

W dniach od 4 do 15 listopada w Biłgoraju będzie prowadzona zbiórka zabawek dla dzieci z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.
Biłgoraj. Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego

Ze względu na wymogi sanitarne wszystkie rzeczy muszą być NOWE z metkami, oryginalnie zapakowane (innych nie można wnosić na oddział, gdyż są to dzieci po chemioterapii i po przeszczepach). Zbierane będą pluszowe maskotki, lalki, klocki, auta, pojazdy,  puzzle, gry planszowe, kolorowe poduszeczki i koce, piżamki, kolorowe kubki ze śmiesznymi napisami, kredki, kolorowanki, gry dla młodzieży, tablety (na oddziale jest sporo nastolatków), zabawki edukacyjne i sensoryczne.

‘Kilka zabawek już się uzbierało, chociaż akcja jeszcze nie rozpoczęta. Oby udało się jak najwięcej, bo na tych oddziałach leżą też dzieci z domów dziecka. Mam nadzieję, że się uda zebrać jak najwięcej i sprawić, by te dzieciaki choć na chwilę zapomniały o chorobie i by na ich buźkach pojawił się uśmiech’ – mówi organizatorka akcji, Elżbieta Łukasik.

Zabawki można przynosić od poniedziałku do punktów: Studio figura ul T. Kościuszki 50a, Sklep NOSZE BIUSTONOSZE ul T. Kościuszki (naprzeciwko liceum ONZ), Sklep z walizkami ul T. Kościuszki 92 (obok T’Mobile), GADU GADU Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne Alicja Bosak ul Długa 75 i Punkt Przedszkolno-Terapeutyczny AKSON ul Ogrodowa 75.

Na ten cel została założona również zrzutka, którą można wesprzeć TUTAJ.

 

/Inf. nadesłana/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał Adamczuk