Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

„Żyję na 100 %”

Ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu - to cel, któremu ma służyć kampania informacyjno-edukacyjna „Żyję na 100%”.
 „Żyję na 100 %”

Organizatorem kampanii jest Miasto Zamość, a wspiera ją Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego. Oprócz działań takich jak np., powstanie fanpage'a akcji na Facebook'u, a na stronie zamosc.pl utworzenie specjalnej zakładki, w planach jest przygotowanie spotu/filmu ph. „Żyję na 100 %” oraz m.in. audycje radiowe, artykuły prasowe czy dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych do placówek podstawowej opieki zdrowotnej.

POSŁUCHAJ

Problem jest poważny w skali całego kraju. Tylko w zamojskich punktach sprzedaży napojów alkoholowych w 2018 r. wartość sprzedaży alkoholu wyniosła 79 504 889 zł i jest to wzrost o prawie 16% w stosunku do 2014 r.

POSŁUCHAJ

Organizatorzy kampanii podkreślają, że jej celem nie jest nakłanianie do całkowitej abstynencji, chociaż niektóre osoby, np. młodzież i kobiety w ciąży czy kierowcy nie powinni pić w ogóle. Akcja ma pokazać, kiedy picie staje się ryzykowne i jakie są granice ryzyka.

POSŁUCHAJ

Refleksję nad własnym piciem nie tylko warto, ale trzeba podjąć.

POSŁUCHAJ

Kampania potrwa do marca przyszłego roku. Realizowana jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”