Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Teraz Księga Kapłańska

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaprezentowano w poniedziałek trzeci tom z serii „Biblia Aramejska”. Jest to Księga Kapłańska, którą przełożył i opracował wybitny biblista ks. prof. Antoni Tronina.
Teraz Księga Kapłańska

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele akademickim. Po Eucharystii w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbył się panel dyskusyjny z udziałem rabina Symchy Kellera, ks. prof. Antoniego Paciorka, ks. dr. Mariusza Szmajdzińskiego, autora przekładu Księgi Kapłańskiej ks. prof. Antoniego Troniny oraz ks. prof. Mirosława Wróbla, który jest inicjatorem serii „Biblia Aramejska”.

POSŁUCHAJ


Projekt „Biblia Aramejska” realizowany jest od pięciu lat. Księga Kapłańska jest trzecim tomem z tej serii.

POSŁUCHAJ

Serię wydaje Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

POSŁUCHAJ

Projekt „Biblia Aramejska” jest iście błogosławioną inicjatywą – podkreślał w rozmowie z naszą rozgłośnią ks. dr. Mariusz Szmajdziński, jeden z panelistów.

POSŁUCHAJ

Również inny panelista, rabin Symcha Keller, zwracał uwagę, że tłumaczenie Targumów, które, przypomnijmy, należą do najstarszych przekładów ksiąg biblijnych na język aramejski, to projekt o niezwykłym znaczeniu.

POSŁUCHAJ

Seria „Biblia Aramejska” to wybitne dzieło translatorskie – tłumaczył z kolei prof. Sławomir Żurek, Kierownik Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej.

POSŁUCHAJ

Oprawę artystyczną promocji III tomu Biblii Aramejskiej - Targum Neofiti 1: Księga Kapłańska zapewnił chór „Słoneczny Krąg” z Domu Pomocy Społecznej dla niewidomych kobiet w Żułowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze