Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 października 2025 13:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Kawiarnia KOCI GAJ

Biłgoraj. Premiera ‘Zemsty’

Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury oraz Fundacja Kresy 2000 przygotowali spektakl na podstawie nieśmiertelnej komedii Aleksandra Fredry pt. ‘Zemsta’. W sobotni wieczór, 7 grudnia, odbyła się oficjalna premiera inscenizacji.
Biłgoraj. Premiera ‘Zemsty’

Udział w tym spektaklu to dla mnie wyjątkowe doświadczenie aktorskie – tłumaczyła odtwórczyni roli Klary, Michalina Lipińska:

POSŁUCHAJ

Reżyserami spektaklu była para wybitnych aktorów, Stefan Szmidt i Alicja Jachiewicz. Gościnnie wystąpili również aktorzy Teatru Kontynuacja Niżańskiego Centrum Kultury ‘Sokół’. ‘Zemsta’ jest siódmą, w sześcioletniej historii Sceny Amatora, premierą. Dotychczas na scenie BCK można było zobaczyć m.in. ‘Gbury’ wg Goldoniego, ‘Jasia i Małgosię’ wg Brzechwy, ‘Ożenek’ Gogola czy ‘Damy i huzary’ A. Fredry. ‘Zemstę’ będzie można jeszcze zobaczyć jutro (08.12) oraz w styczniu i w lutym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek PodkościelnyAutor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"