Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Radruż. „Dziedzictwo utrwalone. Rzecz o Januszu Burku”

W Budynku Muzealnym przy Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbyło się (08.12) otwarcie wystawy poświęconej artyście, regionaliście i pedagogowi, Januszowi Burkowi.
Radruż. „Dziedzictwo utrwalone. Rzecz o Januszu Burku”

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Okazją do zaprezentowania jego dorobku była mijająca w tym roku 10. rocznica śmierci artysty. Na wystawie można zobaczyć szereg prac dokumentujących piękno regionu lubaczowskiego, a w szczególności ziemi horynieckiej. Jedną z nich jest wyjątkowy krzyż, zawieszony na wzgórzu Monastyr, gdzie przed laty była pustelnia Świętego Brata Alberta, mówi Kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie i Kurator wystawy, Janusz Mazur:

POSŁUCHAJ

Oprócz wielu talentów artystycznych Janusz Burek posiadał także zainteresowanie uwiecznianiem historii:

POSŁUCHAJ

Swoją pasja potrafił zarażać także innych, dodaje Pracownik Muzeum Kresów w Lubaczowie i Przewodnik Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, Ryszard Urban:

POSŁUCHAJ

Wystawę można odwiedzać w czasie otwarcia zespołu cerkiewnego, w godzinach od 10.00 do 15.30. Wystawa potrwa do 31 marca 2020 r.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A