Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Wigilia Miejska w Tomaszowie Lubelskim

15 grudnia w Tomaszowie Lubelskim mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście podzielili się opłatkiem.
Wigilia Miejska w Tomaszowie Lubelskim

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego spotkali się na Rynku Miejskim, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Jak podkreślił burmistrz Tomaszowa, Wojciech Żukowski, kilkuletnia tradycja Miejskiej Wigilii gromadzi tego dnia nie tylko mieszkańców miasta.

POSŁUCHAJ

Obecny podczas spotkania wicepremier Jacek Sasin przyznał, że święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym spotykamy się nie tylko z najbliższymi.

POSŁUCHAJ

Wojewoda lubelski, Lech Sprawka, nie krył zadowolenia z faktu, że mógł wziąć udział w Miejskiej Wigilii w Tomaszowie Lubelskim.

POSŁUCHAJ

Licznie zebrani mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego postanowili tego dnia spotkać się, by życzyć sobie tego, co najlepsze.

POSŁUCHAJ

Nie da się oddzielić spotkań opłatkowych od Chrystusa, podkreślił kustosz tomaszowskiego sanktuarium, ks. Czesław Grzyb.

POSŁUCHAJ

Wśród zaproszonych gości był także poseł Tomasz Zieliński, marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa. Uczestnicy spotkania mogli skosztować ciepłych dań wigilijnych a także nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez rękodzielników. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)