Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Podsumowanie działalności LZS w 2019 roku

Posiedzenie Prezydium Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia LZS odbyło się w poniedziałek (16.12), by podsumować rok swojej działalności.
Podsumowanie działalności LZS w 2019 roku

Spotkanie członków, sympatyków, trenerów i gości związanych ze sportem zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego przy ul. Przemysłowej 4 w Zamościu. Gratulacje za osiągnięcia sportowe złożył wicestarosta zamojski Witold Marucha.

POSŁUCHAJ


W imieniu zarządu Starostwa Powiatowego w Zamościu gratulacje otrzymał wiceprzewodniczący Rady Powiatowej LZS w Zamościu Krzysztof Pszenniak. Podziękowania za organizację licznych wydarzeń sportowych złożył Witold Marucha.

POSŁUCHAJ


W roku 2019 odbyło się wiele imprez sportowych, o których powiedział Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

POSŁUCHAJ

O największych imprezach powiedział Krzysztof Czerwieniec.

POSŁUCHAJ

Jakie kluby i zawodnicy zdobyli najwięcej medali w dotychczasowych zawodach?
POSŁUCHAJ


W Zamościu i powiecie są kluby, które mogą pochwalić się sukcesami.

POSŁUCHAJ

Krzysztof Czerwieniec poinformował o współzawodnictwie sportowym w XX Wojewódzkich Igrzyskach LZS, które 28 lipca zostały zorganizowane w Krasnobrodzie.
POSŁUCHAJ


W klasyfikacji punktowej prowadzi KS Agros Zamość.
POSŁUCHAJ


W naszym mieście i powiecie sport ciszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą środki finansowe przeznaczone na organizację różnego rodzaju zawodów.

POSŁUCHAJ


W naszym regionie największym zainteresowaniem wśród chłopców i dziewcząt cieszy się dyscyplina jaką jest piłka nożna. Najliczniejszym klubem, gdzie piłkę uprawiają chłopcy jest Hetman Zamość. Natomiast największe sukcesy w kategorii dziewcząt odnoszą piłkarki trenujące w drużynach Suchowiczteam. Treningi prowadzone są w środy na trenie szkoły podstawowej w Żdanowie oraz w piątki w szkole podstawowej w Płoskiem. Do największych osiągnięć zawodniczek z pewnością zaliczyć można awans do Centralnej Ligi Juniorek PZPN U-15.

POSŁUCHAJ

Do sukcesów sportowych dziewcząt zaliczyć można także wygrane w turniach w Międzyrzecu Podlaskim i Kędzierzynie Koźlu.
POSŁUCHAJ

W dotychczasowej karierze sportowej zawodniczki zdobyły także liczne wyróżnienia indywidualne.
POSŁUCHAJ


Sukcesy zawodniczek są zwieńczeniem ciężkiej pracy oraz zaangażowania rodziców, trenerów i działaczy wspierających klub.

POSŁUCHAJ


Aktualnie dziewczęta przygotowują się do Centralnej Ligi Juniorek, Mistrzostw Województwa Juniorek, Wojewódzkich Mistrzostw Orliczek oraz Małej Piłkarskiej Kadry. Jednak, aby awansować do ostatniej imprezy zawodniczki muszą przejść przez finały gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz krajowe. Ostatni z etapów co roku organizowany jest naprzemiennie w Zamościu lub Kędzierzynie Koźlu.
POSŁUCHAJ

Wojciech Suchowicz przyznał ,że podziękowania za doping należą się przede wszystkim kibicom, którzy wspierają dziewczęta.

POSŁUCHAJ

Wojciech Suchowicz zachęca wszystkie dziewczęta lubiące aktywność fizyczną do zapisów na piłkarskie treningi. Osoby zainteresowane mogą dołączyć do drużyny w każdej chwili do Żdanowa i Płoskiego, a od stycznia treningi będą prowadzone także na boisku piłkarskim w Jatutowie.

POSŁUCHAJ


Przedświąteczne posiedzenie Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia LZS połączone było ze spotkaniem opłatkowym oraz pysznym poczęstunkiem w postaci gorącego barszczu czerwonego, pierogów, śledzi i ciastek. Wspólną modlitwę za wszystkich działaczy i sportowców, ale także bliskich, którzy już odeszli odmówił ks. Piotr Szeptuch, diecezjalny duszpasterz sportowców, który jako kapelan sportu, stara się czynnie uczestniczyć w życiu sportowców. Na zakończenie obrad zaproszeni goście poznali także kalendarz zbliżających się wydarzeń sportowych na przyszły rok. Podziękowania za wsparcie i wszechstronną pomoc w realizacji imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w 2019 roku otrzymało także nasze radio.
 


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze