Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

Trzej Królowie przybyli do Lubaczowa

Już po raz kolejny w Lubaczowie odbył się (06.01) Orszak Trzech Króli.
Trzej Królowie przybyli do Lubaczowa

Tradycyjnie Mędrcy przybyli konno wraz ze swoją świtą. Orszak azjatycki z placu Domu Sióstr Albertynek, orszak afrykański z placu przy krzyżu papieskim przy stadionie i orszak europejski z placu przy kościele pw. Świętego Karola Boromeusza. Na Rynek Miejski przybyła także Święta Rodzina z Konkatedry. Udział w Orszaku daje możliwość zamanifestowania potrzeby spotkania z Jezusem, powiedział w Konkatedrze podczas homilii na rozpoczęcie wydarzenia, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Witold Słotwiński:

POSŁUCHAJ

Także Trzej Królowie podczas spotkania ze Świętą Rodziną oddali cześć Bogu.

POSŁUCHAJ

Natomiast aktorzy z Teatru Małych Form z Lubaczowa podsumowali możliwość spotkania Syna Bożego dzisiaj.

POSŁUCHAJ

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za pomoc wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tegorocznego Orszku Trzech Króli.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024