Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

"Czas siodłać konie" w Budziarzach

W niedzielę, 6 listopada w Budziarzach (Gmina Biszcza) miało miejsce wydarzenie pod nazwą ‘Do Niepodległej zawsze w drodze’.
"Czas siodłać konie" w Budziarzach

Jest to efekt projektu ‘Czas siodłać konie’ realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej we współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym ‘Sokół’ w Lublinie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Impreza rozpoczęła się od polowej Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy, ks. Stanisław Bełz:

POSŁUCHAJ
Jak informuje Józef Kuliński ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży. Ma na celu kształtowanie umiejętności w zakresie obronności:

POSŁUCHAJ
Podczas spotkania był obecny również Tomasz Stańko, prezes Towarzystwa Gimnastycznego ‘Sokół’ w Lublinie, który wyjaśniał, jakie cele przyświecają tej organizacji:

POSŁUCHAJ
Podczas wydarzenia wszyscy obecni mieli możliwość spróbowania swoich sił w zjeździe tyrolskim, strzelaniu z łuku i broni pneumatycznej, odbyły się także zawody drużyn obronnych w grze terenowej i spotkanie z historią. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"