Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:55
Reklama

Polscy kapłani ponownie mistrzami Europy w futsalu

To już 7. złoty medal reprezentacji Polski Księży w halowej piłce nożnej.
Polscy kapłani ponownie mistrzami Europy w futsalu
Archiwum prywatne

Autor: zdjęcie nadesłane

Ten ostatni duchowni zdobyli na XIV Mistrzostwach Europy, które odbywały się w czeskiej Pradze od 17 do 20 lutego. Wzięły w nich udział drużyny z 18 krajów.

Polscy księża w meczach grupowych zmierzyli się z reprezentacją Rumunii (1:1), Słowenii (3:0) i Ukrainy (7:0). Pierwsza faza rozgrywek pozwoliła polskim księżom wyjść z grupy na pierwszym miejscu, by w 1/4 turnieju spotkać się z kapłanami z Białorusi. Ten mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Polaków. W dalszej części już nie było tak łatwo o bramki – opowiada o przebiegu mistrzostw ks. Marek Mazurek, jeden z zawodników polskiej reprezentacji.

POSŁUCHAJ

Księża podczas finałowych rozgrywek zapewnili kibicom dużo emocji, bo o wynikach większości meczów decydowały rzuty karne. Bezbramkowy w zasadniczym czasie gry pierwszy półfinał Polska – Słowacja, zakończył się wynikiem 4:3 w karnych. W drugim zagrali ubiegłoroczni mistrzowie Europy – Portugalia z Bośnią i Hercegowiną. Do finału dostała się Bośnia z wynikiem 3:4 w karnych. W meczu o 3. miejsce Portugalia pokonała Słowację 1:0, a w finale po złoto sięgnęła drużyna z Polski, zwyciężając Bośnię w rzutach karnych 3:2 (bramki dla Polski: Snochowski, Jędrocha, Derylak).

Do wygranej przyczyniła się dobra kondycja polskich zawodników, ale zaważyło szczęście – podkreśla ks. Mazurek.

POSŁUCHAJ

„Szczęście” w drużynie to także ks. Damian Stala.

POSŁUCHAJ

Z 14. Mistrzostw Europy Księży w Futsalu polscy kapłani przywożą już 13 medal, w tym siódmy złoty. W swoim dorobku mają jeszcze cztery srebrne i dwa brązowe. Trenerem polskiej drużyny jest były piłkarz Korony Kielce Marek Parzyszek. Dodajmy, że w reprezentacji Polski Księży w halowej piłce nożnej zagrało pięciu kapłanów z diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ks. Paweł Derylak, ks. Maciej Lewandowski, ks. Marek Mazurek, ks. Krzysztof Sosnowski i ks. Tomasz Winogrodzki. Serdecznie gratulujemy.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A