Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Nie tylko w dużych miastach jak: Kraków, Warszawa czy Lublin, ale również w naszym regionie, bo w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim odbyła się VIII edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę (01.03) w Zamościu bieg ukończyło ponad dwieście osób. Wszyscy biegacze spotkali się na starcie stadionu o godz. 12.00, by pokonać dystans 1963. metrów. Trasa poprowadziła ze stadionu OSiR do Parku Miejskiego, skąd biegacze powrócili ma metę stadionu. Bieg oddał hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Przed rozpoczęciem biegu odśpiewano hymn państwowy.


POSŁUCHAJ


W biegu wziął udział także prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, który przyznał, że dzięki takim wydarzeniom biegacze solidaryzują się z historią.
 

POSŁUCHAJ


Pomimo niesprzyjającej pogody bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

POSŁUCHAJ


Pod względem organizacyjnym wszystkim uczestnikom bieg bardzo się podobał.
POSŁUCHAJW biegu licznie uczestniczyli reprezentanci służb mundurowych. Najważniejszy dla biegaczy był nie wynik, a patriotyczny charakter.

POSŁUCHAJ


Najlepsi biegacze otrzymali puchary. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jakubczak, a tuż za nią zawodniczka KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Bieg podobał się przede wszystkim ze względu na trasę.
POSŁUCHAJZa udział w biegu serdecznie podziękował przybyłym osobom prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który zapowiedział, że kolejny bieg odbędzie się także za rok.

POSŁUCHAJ


Wszyscy uczestnicy wydarzenia, którzy dobiegli do mety otrzymali pamiątkowe medale. Wojciech Suchowicz zachęca wszystkie osoby, które lubią biegać do wzięcia udziału w kolejnym biegu.
POSŁUCHAJ

Celem biegu była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A