Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

Zmarł Wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Po ciężkiej chorobie zmarł Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego Artur Walasek.
Zmarł Wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Autor: źródło: UM Lublin

Urodzony w 1971 roku w Rykach, absolwent m.in. Akademii Podlaskiej w Siedlcach i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był w trakcie studiów doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Artur Walasek rozpoczął drogę zawodową od stanowiska referenta w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. Po kilku miesiącach trafił do Oddziału Oświaty Rolniczej w Wydziale Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W 1999 został kierownikiem Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury. W 2001 roku został powołany na sekretarza Powiatu Lubelskiego. W 2010 roku objął stanowisko Sekretarza Województwa Lubelskiego. Od 2014 roku pełnił funkcję Wicemarszałka Województwa Lubelskiego. Razem z żoną i synem mieszkał w Żabiej Woli. Artur Walasek miał 45 lat.

Uroczystości pogrzebowe Wicemarszałka Ś.P. Artura Walaska odbędą się w najbliższy poniedziałek, 11 lipca br. w Żabiej Woli gm. Strzyżewice. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość