Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Niedziela Bożego Miłosierdzia - święto Caritas

Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, to także patronalne święto Caritas.
Niedziela Bożego Miłosierdzia - święto Caritas

Od 2000 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II w Kościele Powszechnym II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie samego Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi.

Niedziela Bożego Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ta niedziela doskonale ukazuje misję naszej organizacji – podkreśla ks. Marcin Jakubiak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Aby docierać z uczynkami miłosierdzia do potrzebujących, Caritas potrzebuje wolontariuszy. Ks. Jakubiak dziękuje wszystkim, którzy angażują się w pomoc.

POSŁUCHAJ

W czasie epidemii koronawirusa Caritas naszej diecezji, we współpracy z Caritas Polska prowadzi szereg akcji, skierowanych szczególnie do seniorów i osób samotnych, ale także do medyków. W działaniach Caritas pomagają harcerze i wojsko. Także my możemy wesprzeć te dzieła miłosierdzia. Dyrektor Caritas prosi przede wszystkim o wsparcie modlitewne, ale także o pomoc materialną. Wszystkie szczegóły, numer konta, a także numer KRS dla przekazania 1% podatku, znajdą Państwo na stronie Caritas naszej diecezji: caritas.zamojskolubaczowska.pl



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)