Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama LESZEK JÓŹWIAK PSYCHOPOMOC

Dzień Patrona Szkoły w Majdanie Starym

Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym przeżyła (15.05) Dzień Patrona Szkoły. Ze względu na stan epidemiczny uroczystości miały charakter kameralny.
Dzień Patrona Szkoły w Majdanie Starym

Świętowanie rozpoczęto od mszy św., którą w intencji patronki szkoły, śp. Zofii Krawieckiej oraz całej szkolnej społeczności sprawował wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, ks. Adrian Borowski. W rozmowie przyznał, że choć sytuacja nie pozwoliła na zorganizowanie uroczystości w tradycyjnym wymiarze, to najważniejsza jest jedność i pamięć:

POSŁUCHAJ

Dyrektor szkoły, Irena Szmołda podkreślała, że pamięć o tym, co Zofia Krawiecka zrobiła dla społeczności Majdanu Starego jest wciąż żywa:

POSŁUCHAJ

Pani dyrektor dodała, iż takie uroczystości mają również wymiar dydaktyczny i zajmują ważne miejsce w programie wychowawczym szkoły:

POSŁUCHAJ

Na uroczystościach obecny był również wójt Gminy Księżpol, Jarosław Piskorski, który zaznaczał, że Zofia Krawiecka pozostaje do dziś wzorem do naśladowania dla tutejszych mieszkańców:

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na miejscowy cmentarz, gdzie na grobie Zofii Krawieckiej złożono kwiaty i zapalono znicze, modląc się także o życie wieczne dla niej. Dopełnieniem uroczystości Dnia Patrona Szkoły był konkurs plastyczny pod hasłem ‘Kwiaty dla Patronki’ zorganizowany w formie on-line, zaś jego efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkoły w Majdanie Starym TUTAJ.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze