Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Wielkie pieniądze dla Zamościa

Hetmański Gród przyciąga turystów swoim unikalnym pięknem. Wkrótce miasto określane mianem perły renesansu, będzie jeszcze bardziej atrakcyjne: powoli dobiegają końca prace przy odbudowie największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce, a już za dwa lata zakończą się te przy rewitalizacji Bastionu VI Twierdzy Zamość i remoncie niektórych kamienic.
Wielkie pieniądze dla Zamościa

Autor: źródło: materiał nadesłany

W minioną (13.05) środę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu”, która dotyczy prac przy i Bastionie VI i jego okolicach. Środki na realizację projektu pochodzą z Unii Europejskiej, budżetu państwa i samego miasta Zamość. Jak tłumaczy Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, o pieniądze na ten cel Zamość starał się od dawna.

POSŁUCHAJ

Bastion VI zyska nie tylko na wyglądzie.

POSŁUCHAJ

Projekt zakłada także budowę toru modelarskiego na terenach fortecznych przy Bastionie VI.

POSŁUCHAJ

Tymczasem na Plantach i Starym Mieście zainstalowany zostanie monitoring.

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że prace będą kosztowały ponad 25 mln zł. Miasto dołoży tylko niespełna 929 tys. zł. Więcej o projekcie na stronie zamosc.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa