Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Sportowcy dostosowują sie do restrykcji

W obecnej sytuacji koronawirus sportowcom i trenerom pokrzyżował plany. Roczny kalendarz sportowy, który był wypełniony imprezami sportowymi uległ całkowitej zmianie.
Sportowcy dostosowują sie do restrykcji

Zawodnicy, którzy przygotowywali się do ważnych wydarzeń czekają na nowy terminarz zawodów, a Ci którzy znają datę zawodów trenują w klubie i w domu. KS Agros szkoli zawodników w takich dyscyplinach jak: zapasy i sumo, podnoszenia ciężarów, kolarstwo, lekkoatletyka i łucznictwo. Po zdjęciu przez rząd obostrzeń związanych z wirusem do trenowania mogli wrócić wszystkie sekcje oprócz zapaśników, którzy podczas walk narażeni są na bezpośredni kontakt. Zawodnicy Agrosu trenują obecnie na terenie zamojskiego OSiR, gdzie do dyspozycji mają stadion, obiekty lekkoatletyczne i tory łucznicze.

POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że po przerwie w treningach celem trenerów jest przygotowanie zawodników do ważnych wydarzeń sportowych.


POSŁUCHAJ

Jak na obecną chwilę wyglądają treningi poszczególnych sekcji informuje Konrad Firek.
POSŁUCHAJ

Treningi zawodników Agrosu przewidziano także w okresie wakacyjnym ponieważ głównym celem klubu jest jak najlepsze przygotowanie sportowców. Na obecną chwile jednak nie wiadomo na jakich zasadach będą odbywała się zawody.
POSŁUCHAJ


Konrad Firek zapowiedział najbliższy kalendarz wydarzeń sportowych 2020.

POSŁUCHAJ

Zarówno zawodników i trenerów obowiązuje stosowanie się do zasad bezpieczeństwa m.in zakaz grupowania się czy stosowanie środków dezynfekujących do rąk i sprzętu sportowego
POSŁUCHAJ


Osoby trenujące na terenie obiektów sportowych nie muszą zasłaniać twarzy, a więc okolic ust i nosa.

POSŁUCHAJ

Sport to okazja do wykazania się na krajowych i światowych zawodach. Zdobyte medale i tytuły dają zawodnikom szansę rozwijania się, a za osiągnięte sukcesy nagradzani są stypendiami sportowymi. Takie stypendia za 2019 r. zawodnicy otrzymali od Prezydenta Miasta Zamość (lista zawodników znajduje się poniżej). Wysokość przyznanych stypendiów wynosi od 1490 do 3950 zł w skali roku. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze