Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Od soboty otwarte basen i siłownia

Jednym z elementów łagodzenia ograniczeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa jest otwarcie obiektów sportowych. W Zamościu ogólnodostępna jest baza Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Od soboty otwarte basen i siłownia

Od 4 maja otwarte są m.in.: stadion, boiska do piłki nożnej, do koszykówki, siatkówki oraz tory łucznicze. Od 18 maja otwarte są także: hala tenisowa, hala widowiskowo -sportowa i sala mat. Od soboty (6.06) w Polsce otwarte będą kluby fitness i baseny. Wszystkie obiekty przygotowane są do do dyspozycji osób uprawiających sport.

POSŁUCHAJ

Z ogólnodostępnych obiektów chętnie korzystają zawodnicy klubów sportowych.

POSŁUCHAJ

Bardzo dobra wiadomość dla sympatyków pływalnia i osób, które ćwiczą na siłowni. W Zamościu od soboty (06.06) otwarta będą obiekty OSIR - kryta pływalnia i „Kuźnia formy”.n Znamy zasady korzystania z tych obiektów.

Na siłowni na jednego klienta przypada 10m 2, a więc na obiekcie jednocześnie będzie mogło ćwiczyć 30 osób. Otwarte będą toalety, ale zamknięte będą szatnie i prysznice, dlatego zalecane jest przyjście na siłownię w stroju i obuwiu sportowym. Dla zachowania zasad higieny wszyscy klienci powinni posiadać własne ręczniki, a po skorzystaniu z urządzeń zalecane jest zdezynfekowanie sprzętu.

Natomiast na basenie szatnie i prysznice będą ogólnodostępne. Klienci docierając na obiekt do kasy zobowiązani są zakrywać nos usta. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkie powierzcie, użytkowane przez klientów będą na bieżąco dezynfekowane. Ze względu na środki chemiczne i chlor zawarty w wodzie basen jest najmniej przyjaznym środowiskiem do rozwoju koronawirusa. Jednak ze względu na obostrzenia na obiekcie basenu (duży i mały basen, jacuzzi, zjeżdżalnia) jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 34 osoby. Natomiast z sauny będzie mogło korzystać jednocześnie 2 osoby.

Basen to miejsce gdzie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z atrakcji wodnych typu – gejzery czy zjeżdżalnia. Zbliżają się wakacje, dlatego Ci, którzy będą chcieli nauczyć się pływać mogą zapisać się na zajęcia nauki pływania. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę osób w pierwszej kolejności realizowane będą te zajęcia, które instruktorzy rozpoczęli przed zamknięciem basenu.

Czas pandemii i przestoju na basenie został wykorzystany na wykonanie bieżących remontów m.in. naprawiane zostały zjeżdżalnia i płytki czy nawierzchnie wymagające remontu. Wymieniano także lampy i wodę, która odpowiada normom jakościowym wymaganym przez Sanepid. Dzięki przeprowadzonym remontom basen będzie otworzony przez całe wakacje. Kryta pływalnia i siłownia czynne będą codziennie w godz. 6.00 – 22.00. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”