Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Rocznica poświęcenia katedry zamojskiej

18 listopada 1637 r. bp Jan Chrzciciel Zamoyski, biskup bakowski, z upoważnienia Remigiusza Koniecpolskiego, bpa chełmskiego dokonał poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu. Fundatorem świątyni był Hetman Wielki Koronny Jan Zamoyski, założyciel Zamościa.
Rocznica poświęcenia katedry zamojskiej

Autor: Wiesław Lipiec

W tym roku został wznowiony album prezentujący katedrę zamojską i jej charakterystyczne zabytki. Proboszcz katedry ks. prał. Adam Firosz w rozmowie z Małgorzatą Godzisz wskazał na zmiany jakie dokonały się w świątyni w ostatnich latach.

POSŁUCHAJ

Zdjęcia wykonał ceniony zamojski fotograf Wiesław Lipiec. Zdaniem autora albumu, trzeba ogromnego wysiłku i przygotowania by pokazać prawdziwe piękno katedry.

POSŁUCHAJ

Tytuł katedry uzyskał ten kościół, zwany przez wieki kolegiatą, wraz z ustanowieniem Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 25 marca 1992 r. Nowy album „Katedra w Zamościu” jest do kupienia w sklepie parafialnym w cenie 60 zł. A już dziś w rocznicę poświęcenia świątyni o godz. 18:00 rozpocznie się na naszej antenie transmisja mszy św. z katedry zamojskiej.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze