Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:43
Reklama

Konkurs o bł. Karolinie Kózkównej i ŚDM rozstrzygnięty

Znamy już laureatów III Diecezjalnego Konkursu o bł. Karolinie Kózkównej, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Konkurs o bł. Karolinie Kózkównej i ŚDM rozstrzygnięty

Na rozstrzygnięcie konkursu wybrano dzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny (18.11). Spotkanie uczestników konkursu rozpoczęło się Mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii ks. biskup zwrócił uwagę na to, że Pan Bóg proponuje nam świętość, ale musimy chcieć po nią sięgnąć.

POSŁUCHAJ

„Nie lękajcie się świętości” - te słowa św. Jana Pawła II stawia nam za wzór także historia życia bł. Karoliny Kózkówny, mówił w rozmowie z Joanną Suszko biskup Marian Rojek.

POSŁUCHAJ

Zadaliśmy księdzu biskupowi pytanie o to czy nie uważa, że bł. Karolina Kózkówna swoim życiem postawiła młodym ludziom nazbyt wysoką poprzeczkę, będąc wzorem do naśladowania.

POSŁUCHAJ

Dalsza część uroczystości przeniosła się na aulę Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu gdzie młodzież KSM pod kierunkiem ks. Sławomira Skowrońskiego przygotowała część artystyczną. Następnie odbyło się wręczanie nagród i wyróżnień.

W konkursie wiedzy o bł. Karolinie i Światowych Dniach Młodzieży w kategorii gimnazjum zwyciężyła Justyna Korneluk, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Alicja Romaniszyn, które opowiedziały o swoich wrażeniach z udziału w konkursie.

POSŁUCHAJ

Poznawanie życia bł. Karoliny zmienia młodych ludzi – mówił podsumowując III edycję Diecezjalnego Konkursu o bł. Karolinie Kózce ks. Stanisław Książek, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i organizator konkursu.

POSŁUCHAJ

Ksiądz Książek zdradził także plany na przyszłoroczny konkurs.

POSŁUCHAJ

III Diecezjalny Konkurs o bł. Karolinie Kózce odbywał się w trzech dyscyplinach: plastycznej, literackiej oraz wiedzy oraz w trzech kategoriach wiekowych. Listę ścisłych laureatów zamieszczamy poniżej.
 

I KONKURS PLASTYCZNY

Szkoły Podstawowe kl. I – III:

 1. Weronika Kudyk ze Szkoły Podstawowej w Pniówku (opiekun p. Alina Korneluk)

 2. Michał Czajkowski ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (opiekun ks. Radosław Sokołowski)

 3. Natalia Lis ze Szkoły Podstawowej nr 1 Biłgoraju (opiekun p. Dorota Lipińska).
   

Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

 1. Alicja Pasieka ze Szkoły Podstawowej w Nieledwii (opiekun p. Elżbieta Lebiedowicz)

 2. Patryk Komenda ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (opiekun p. Monika Jezuit)

 3. Michalina Czajkowska ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (opiekun p. Monika Jezuit).
   

II KONKURS LITERACKI

Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

 1. Natalia Witos ze Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach (opiekun p. Renata Nizioł)

 2. Maciej Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej w Goraju (opiekun p. Lucyna Kawęcka)

 3. Patryk Komenda ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (opiekun p. Monika Jezuit).
   

III KONKURS WIEDZY

Szkoły gimnazjalne:

 1. Justyna Korneluk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu (opiekun ks. Sławomir Skowroński)

 2. Natalia Pawlos z Gimnazjum w Korytkowie Dużym (opiekun p. Alina Wnuk)

 3. Kacper Osiński z Gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie (opiekun s. Bernadetta Kozieł).
   

Szkoły ponadgimnazjalne:

       1. Alicja Romaniszyn z Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (opiekun ks. Stanisław Książek)

 1. Emilia Pawlos z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju (opiekun p. Grażyna Skakuj)

 2. Klaudia Flis z Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (opiekun ks. Stanisław Książek).

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A