Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

"Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach"

Od 36 lat sierpień przeżywany jest jako miesiąc abstynencji od alkoholu.
"Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach"

Biskup Tadeusz Bronakowski krajowy koordynator Apostolstwa Trzeźwości zaapelował aby 'tegoroczny sierpień przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą”. Przewodniczący Zespołu KEP do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreśla, że pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi:

POSŁUCHAJ

Hasłem tegorocznego miesiąca trzeźwości jest: 'Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Ks. Józef Zwolak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości zwraca uwagę na to, że to najczęściej sami rodzice narażają swoje dzieci na choroby związane z alkoholem, uczą ich także nierozważnego korzystania z alkoholu w bardzo młodym wieku. Stąd apel i troska Kościoła o najmłodszych.

POSŁUCHAJ

'Jeżeli chcemy zatroszczyć się o trzeźwość narodu to muszą ze sobą współdziałać cztery instytucje”- rodzina, Kościół, samorząd i państwo, podkreśla biskup Tadeusz Bronakowski:

POSŁUCHAJ

Wszyscy jesteśmy wezwani do podjęcia trudu abstynencji w sierpniu – dodaje ks. Józef Zwolak.

POSŁUCHAJ

W Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy, że problemy alkoholowe dotykają większości Polaków, a rokrocznie przez legalnie sprzedawany alkohol umiera kilkanaście tysięcy Polaków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO