Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:46
Reklama

Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami

VII edycja biegu wokół Twierdzy Zamość odbyła się w sobotę (15.08) ze startem i metą na zamojskim Rynku Wielkim.
Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami

Tradycyjnie bieg miał odbyć się 2 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa jego termin przełożono na sierpień. W biegu głównym na dystansie 5 km wzięli udział biegacze oraz sympatycy marszu z kijami nordic walking z terenu całej Polski. Natomiast w biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów wzięły udział dzieci i młodzież. Pierwsze miejsce na dystansie 300 m zajęła Milena Jaremko z województwa podkarpackiego. Na imprezę przyjechała z mamą i tatem, który wystartował w biegu głównym. Przyznał on, że bieg to doskonała okazja do sprawdzenia formy, bo regularnie bierze udział w wydarzeniach biegowych organizowanych w Polsce.

POSŁUCHAJ

O przygotowaniach do dystansu 5 km powiedziała biegaczka z Sitańca, która trenuje ze swoim czworonożnym przyjacielem.

POSŁUCHAJ

Po ukończonym dystansie Katarzyna Kulik przyznała, że bieg utrudniła pogoda.
 

POSŁUCHAJ

Pierwszy na linię mety dobiegł biegacz pochodzący z Zamościa.

POSŁUCHAJ

Radosław Gromek dodał, że systematycznie bierze udział w imprezach biegowych, a trasa była bardzo zróżnicowana.

POSŁUCHAJ

Drugi na linię mety dobiegł Artur Kern z Hrubieszowa, który przyznał, że do mety zabrakło niewiele.

POSŁUCHAJ

Artur Kern zdradził jak wyglądają przygotowania do imprez biegowych, w których bez ustanku stara się brać udział.


POSŁUCHAJ


Pierwsza na linię mety dobiegła znana w naszym mieście Aleksandra Jakubczak, która jako żołnierz służy w 3 Batalionie Zmechanizowanym w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Aleksandra Jakubczak prowadzi także zajęcia biegowe ph. 'Biegam bo lubię", które odbywają się na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Treningi adresowane sądo biegaczy zawodowych i amatorów. Spotkania sympatyków biegania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

POSŁUCHAJ

Na jakich zasadach odbywają się zajęcia "Biegam bo lubię"?

POSŁUCHAJ


W kategorii służb mundurowych pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni biegu Aleksandra Jakubczak. Natomiast trzecie miejsce w tej kategorii zostało przyznane zamościance, reprezentującej Straż Graniczną.

POSŁUCHAJ

Zwycięzca marszu z kijami nordic walking przyznał, że zdecydował się wziąć udział w zawodach ze względu na ich renomę.

POSŁUCHAJ

Nordic walking to doskonały sport dla wszystkich. Zwycięzca dodał, że udało mu się dotrzeć na metę z zadowalającym czasem.

POSŁUCHAJ

VII edycja Ogólnopolskiego biegu wokół Twierdzy Zamość jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.

POSŁUCHAJ


O zwycięzcach biegu powiedział Konrad Firek.

POSŁUCHAJ

Bieg odbył się zgodnie z założonym planem.

POSŁUCHAJ

O ilości zawodników, którzy wystartowali w biegu powiedział pomysłodawca Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość.

POSŁUCHAJ

Wszyscy biegacze na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych klasach uhonorowani zostali pucharami oraz atrakcyjnymi upominkami i nagrodami finansowymi. Duża ilość biegaczy na linii startu świadczy, że coroczny bieg organizowany w Zamościu cieszy się dużym zainteresowaniem.

Impreza miała charakter patriotyczny ponieważ głównymi celami biegu były:
- popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji,
- przypomnienie idei biegów Wokół „Twierdzy Zamość”,
- promocja walorów Miasta Zamość, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny,
- uczczenie obchodów Święta Wojska polskiego,
- uczczenie Jubileuszu 440- lecia powstania Miasta Zamość.

Głównymi organizatorami biegu było: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS Agros Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Fundacji PGE oraz sponsorów.

Fotorelacja z biegu:

Kliknij aby odtworzyć

 

Kliknij aby odtworzyć

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A