Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama LESZEK JÓŹWIAK PSYCHOPOMOC

Biłgoraj. Narodowe Czytanie z seniorami

Biłgorajscy seniorzy zaprosili mieszkańców miasta na Seniorską Noc Kultury połączoną z Narodowym Czytaniem ‘Balladyny’ Juliusza Słowackiego. Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie (05.09) przy fontannie w Parku Solidarności.
Biłgoraj. Narodowe Czytanie z seniorami

To dla nas okazja do rozwoju i możliwość zrobienia czegoś dobrego dla całej naszej społeczności – wyjaśniała prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju, Halina Wlaź:

POSŁUCHAJ

W widowisku słowno-muzycznym zaprezentowały się zespoły uniwersyteckie takie jak Zespół Artystyczny ‘Retrospekcje’ i Zespół Teatralny ‘Inspiracje’, którego kierownikiem jest Danuta Idzik. W rozmowie podkreślała ona, że ‘Balladyna’ to klasyka, którą Polacy powinni znać:

POSŁUCHAJ

Z kolei Maria Różańska tłumaczyła, jakie cele przyświecały organizatorom wydarzenia:

POSŁUCHAJ

Biłgorajscy seniorzy, przebrani za poszczególne postaci z ‘Balladyny’, zaprezentowali zgromadzonej publiczności wybrane sceny z dramatu Słowackiego. Ponadto z koncertem wystąpił również Artystyczny ‘Retrospekcje’ śpiewając m.in. wybrane pieśni Franciszka Karpińskiego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze