Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Rajd Pieszy z Mikołajem

IX Rajd Pieszy z Mikołajem pod patronatem Wójta Gminy Zamość odbędzie się 10.12 (sobota) w Wysokiem. Trasa marszu poprowadzi z Huszczki Dużej lub Kalinówki do Wierzby, szlakiem po Działach Grabowieckich.
Rajd Pieszy z Mikołajem

W Rajdzie mogą uczestniczyć wszyscy chętni,. Należy podać dane osobowe: imienię i nazwisko W przypadku osób niepełnoletnich zgodę oraz dane rodzica lub opiekuna prawnego.

Zgłoszenia - osoby dorosłe [Kliknij tutaj]

Zgłoszenia osoby niepełnoletnie [Kliknij tutaj]

Zgłoszenia przyjmowane są do 5.12 (poniedziałek) w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędzie Gminy, ul. Peowiaków 92, pok. 26.

Głównymi celami marszu są:
– koordynacja sprawności umysłowej i fizycznej;
– rozwijanie orientacji w terenie;
– matematyzowanie prostych sytuacji obserwowanych w otoczeniu;
– budzenie i rozwijanie świadomości ekologicznej uczestników marszu;
– rozbudzanie emocjonalnej więzi z przyrodą poprzez bezpośredni kontakt;
– pobudzanie ogólnej sprawności ruchowej i odporności na trudności terenowe i pogodowe;
– podejmowanie i wykonywanie zadań we współpracy z innymi;
– poznanie walorów kulturowych i przyrodniczych północnej części Gminy Zamość i Działów Grabowieckich,
– integracja miłośników turystyki z różnych miejscowości Gminy Zamość w myśl idei samorządu terytorialnego.


Inne informacje:
• Koszt ubezpieczenia uczestników od NNW ponosi Organizator.
• Marsz odbędzie się bez względu na pogodę, jednak z powodu warunków atmosferycznych program i trasa marszu może ulec zmianie.
• Uczestnicy do miejsca wyjazdu przyjeżdżają na koszt własny lub jednostek delegujących.
• Organizator zapewnia dojazd dla grup powyżej 15 osób.
• Za bezpieczeństwo uczestników niepełnoletnich w czasie marszu oraz pobytu na mecie odpowiadają opiekunowie grup delegowani przez jednostki zgłaszające.

Organizatorem Rajdu jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem przy współpracy Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu.

 

Program marszu:
Godz. 9.00 – wyjazd z parkingu przy Powiatowym Banku Spółdzielczym w Zamościu.
Godz. 9.30 – wyjście na trasy.
Godz. 9.30-12.00 – przejście około 8 km.
Godz. 12.00-13.00 – ciepły poczęstunek w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość, Wysokie 154.

 

 


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026