Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Na obiektach OSiR w Zamościu trwa IV Olimpiada Sportowa połączona z obchodami Diecezjalnego Dnia Młodzieży.
Diecezjalny Dzień Młodzieży
Autor: Joanna Suszko

W liturgii Kościoła dzisiaj (18 września) wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży. Z tej okazji do Zamojskiej Katedry pielgrzymuje będzie młodzież z całej naszej diecezji w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Pielgrzymka jest połączona z IV Olimpiadą Sportową. Rozgrywki odbywają się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Obchody święta młodych rozpoczęły się Mszą św. w zamojskiej katedrze. Przewodniczył jej oraz Słowo Boże wygłosił ks. Robert Strus, proboszcz katedry. W homilii przypomniał postać patrona młodzieży, który od młodości wykazywał się w świętością i konsekwentnie podążał za głosem wołającego go Boga, nie zważając na trudności.

POSŁUCHAJ

Ks. Robert Strus w homilii pytał,co wpłynęło na to, że św. Stanisław Kostka osiągnął cel do którego dążył?

POSŁUCHAJ

Obecnie na terenie OSiR w Zamościu odbywa się Olimpiada Sportowa. Uczestnicy rywalizują w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka plażowa, wyciskanie odważnika, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut lotką,bigi w workach. Diecezjalny Dzień Młodzieży współorganizują Liturgiczna Służba Ołtarza, KSM oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Niebawem na naszej stronie dłuższa relacja z wydarzenia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A