Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 03:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Walki sumoków

Na hali widowiskowo – sportowej zamojskiego OSiR w dn. 19-20.09 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w sumo.
Walki sumoków

Na hali zgromadziło się mnóstwo zawodników i zawodniczek z całej Polski. Kto wziął udział w zawodach?

POSŁUCHAJ


O kategoriach wagowych powiedział Ryszard Radliński.

POSŁUCHAJ

W naszym regionie sumo i zapasy zawodnicy trenują w Tyszowcach, Łaszczowie, a dzięki współpracy z trenerem Danielem Chwastkiem na zawodach sumocy reprezentowali KS „Agros”Zamość. Daniel Chwastek szkoli bardzo uzdolnioną młodzież, o czym świadczą wyniki. Jednak aby zawodnicy zdobywali sukcesy systematycznie muszą trenować.

POSŁUCHAJ


daniel Chwastek dodał, że w czasie pandemii dzieci, które nie mogły uczestniczyć w treningach włączyły się w akcję ph. Pogoń wirusa”. W warunkach domowych dzieci i młodzież realizowały treningi, które nagrywały w formie krótkich filmików, a relacja wykonywanych ćwiczeń prezentowana była na portalu społecznościowym. W akcje włączyli się także prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, oraz sportowcy i aktorzy.
POSŁUCHAJ

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dzieci i młodzież wróciły do treningów, które odbywają się w szkołach w Łaszczowie i Tyszowcach.

POSŁUCHAJ


Zapasy i sumo to sporty ogólnorozwojowe, zbliżone do siebie, które dla wielu dyscyplin są bazą. Zapasy to dużo korzyści zdrowotnych i społecznych. Ci, którzy chcieliby dołączyć do sekcji mogą skontaktować się z trenerem sekcji Danielem Chwastkiem pod numerem telefonu: 606 375 234Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze