Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Basznia Dolna. Konkurs kulinarny „Kresowe Jadło”

Już jutro (27.09) w „Przystanku Kresy” w Baszni Dolnej odbędzie się Konkurs Kulinarny „Kresowe Jadło”.
Basznia Dolna. Konkurs kulinarny „Kresowe Jadło”

Ten konkurs to swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu mamy możliwość co roku spotkać się z częściowo zapomnianymi już smakami i aromatami dawnych Kresów. Jest on skierowany do podmiotów KGW z terenu woj. Podkarpackiego.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 20 podmiotów, które przygotują w sumie 50 potraw przygotowanych na bazie tradycyjnych receptur. Dania zostaną ocenione przez kapitułę konkursową, która wyłoni trzech laureatów (I, II i III miejsce) oraz osiem wyróżnień. Dla KGW, które przygotują zwycięskie dania przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne.

Wydarzenie to pozwoli wyeksponować i promować zdrową żywność oferowaną przez lokalnych producentów i przetwórców, a w konsekwencji zwiększy wykorzystanie tradycyjnych produktów lokalnych. Efektem projektu będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami tradycyjnych receptur użytych w projekcie, jak również przygotowanie filmu prezentującego jak wyglądają te potrawy.

Wydarzenie realizowane jest przez gminę Lubaczów w ramach projektu pt.: „Kulinarne dziedzictwo Kresów atutem lokalnej społeczności” współfinansowanego przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A