Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 grudnia 2025 12:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo

W Zamościu w dn. 22-24.10 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo. Zmagania judoków, którzy do Zamościa przyjechali z całej Polski przeprowadzane zostały na hali widowiskowo – sportowej OSiR.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo

W Mistrzostwach Polski w Judo rywalizowały najlepsze Kadetki i Kadeci, w tym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo "Legion" Zamość, o czym powiedział organizator wydarzenia i prezes klubu Bartłomiej Wach.

POSŁUCHAJ


Na zawodach nie zabrakło także gości, którzy są pasjonatami judo, a te sztukę walki trenują od najmłodszych lat. Na hali zamojskiego OSiR zagościł przedstawiciel służb mundurowych.
POSŁUCHAJ

Generał zdradził jak rozpoczął swoją przygodę z judo i powiedział dlaczego warto uprawiać tę sztukę walki.

POSŁUCHAJ

Uczniowski Klub Judo "Legion" Zamość rozpoczął swoją działalność w 2007 roku. Jego założycielem jest trener Bartłomiej Wach, który powiedział jakie chwyty są dozwolone w judo.

POSŁUCHAJ

Zawodnicy trenują w tzw judokach w kolorach białym i niebieskim. O różnicach kolorystycznych wynikających z przepisów powiedział Bartłomiej Wach.


POSŁUCHAJ

Zawodnicy w zależności od wieku i stopnia zaawansowania, przygotowują się do zawodów na terenie zamojskiego OSiR oraz na salach w dawnym Elektryku i na krytej pływalni. Najlepiej przygodę z judo rozpocząć w wieku kilku lat.

POSŁUCHAJ


Zawodnicy uczestniczą nie tylko w zajęciach, ale również na obozach i zgrupowaniach w kraju i za granicą. Jak każdy sportowiec muszą zdawać egzaminy.

POSŁUCHAJ


Uczniowski Klub Judo "Legion" jest klubem, który zajmuje się kompleksowym szkoleniem od wieku dziecka do seniora, a treningi to ogólnorozwojowe zajęcia z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej.


Rozmowa z organizatorem wydarzenia Bartłomiejem Wachem na temat Olimpiada Młodzieży i zajęć judo w KS "Legion" Zamość.

POSŁUCHAJ

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)