Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

UPZ Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym

Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w dn.26-27.10 w Rzeszowie wywalczyła srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym.
UPZ Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym

Przez rozgrywany w Rzeszowie turniej finałowy Akademickich Wicemistrzów Polski reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu pokonała rywali z większych ośrodków akademickich. W fazie grupowej podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 3:1 Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz po 3:0 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i AWF Warszawa.

W ćwierćfinale zamościanie wygrali 3:1 z Politechniką Gdańską, a w półfinale nie dali szans drużynie Uniwersytetu Zielonogórskiego zwyciężając 3:0. W wielkim finale reprezentacja UPZ dała z siebie wszystko, jednak drużyna z Rzeszowa okazała się lepsza i to ona, po zwycięstwie 3:1, zdobyła złoty medal. Trzecie miejsce przypadło Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Medal srebrny i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu w składzie: Igor Zavadskyi, Jakub Folwarski, Arkadiusz Żuk. Trenerem reprezentacji UPZ jest Piotr Kostrubiec. W zespole z Podkarpacia wystąpili m.in. Robert Floras, który w swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski seniorów oraz Piotr Chodorski, który rok temu zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski z drużyną z Zamościa, a także złoto Akademickich Mistrzostw Europy w deblu razem z Igorem Zavadskyim. Mimo faktu, że zawodnicy obu drużyn bardzo dobrze się znają podczas finału sentymentów nie było. Najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli Jakub Folwarki (UPZ) i Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszowska).


 


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A