Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Zimowe utrzymanie dróg

22 grudnia powitamy kalendarzową zimę. Ta pora roku to niskie temperatury, mróz, śnieg oraz śliskie nawierzchnie.
Zimowe utrzymanie dróg

Jak co roku na terenie naszego miasta nad zimowym utrzymaniem dróg nadzór będzie sprawował zamojski Zarząd Dróg Grodzkich. Jaka firma w tym roku będzie czuwać nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców w czasie zimy?

POSŁUCHAJ

Zamość w czasie zimy został podzielony na cztery rejony administracyjne.

POSŁUCHAJ

 


W pierwszej kolejności będą odśnieżane miejsca o największym natężeniu ruchu.

POSŁUCHAJ

Umowa ZZDG z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej obowiązuje od 15.10 - 15.04 przyszłego roku z możliwością przedłużenia. Spółka ma zapewnić sprzęt zimowy niezbędny do prawidłowego utrzymania dróg m.in.: pługi, pługopiaskarki, ciągniki itp.

POSŁUCHAJ

Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych całodobowo czuwa dyżurny, który śledzi aktualne prognozy pogodowe.
POSŁUCHAJ


Wszyscy mieszkańca naszego miasta w razie wystąpienia trudnych warunków zimowych panujących na drogach mogą telefonicznie zgłosić dane miejsce, wymagające natychmiastowego odśnieżenia całodobowo pod nr tel. 789-284-471.

POSŁUCHAJ


Marcin Nowak apeluje zarówno do pieszych i kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, a szczególnie o dostosowanie prędkości jazdy do aury pogodowej.

POSŁUCHAJ

Aktualnie warunki do jazdy są dobre. Warto jednak przygotować samochody do zimy, zatem zmienić opony letnie na zimowe. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji