Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Ernest Gdula

Prezes i trener akrobatycznego KS „Erka”
Ernest Gdula

Fiflaki, szpagaty, gwizdy, stanie na rękach, salta oraz skoki w powietrzu oraz na trampolinach.. To tylko niektóre figury gimnastyczne, które wykonują dzieci i młodzież na zajęciach akrobatycznych w KS „Erka”. Zajęcia z akrobatyki i akrobatyki w powietrzu na szarfach i parkour odbywają się na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

Akrobatyka jest wykonywanie rożnego rodzaju ćwiczeń ruchowych na twardym podłożu oraz w powietrzu. Tego typu ćwiczenia rozwijają siłę i wytrzymałość, ale przede wszystkim gibkość. W audycji „Rozmowa dnia” prezes i trener akrobatycznego KS „Erka” Ernest Gdula powie czym charakteryzuje jest akrobatyka jako dyscyplina sportu oraz zdradzi skąd wziął się pomysł założenia klubu właśnie w Zamościu.

Aktorabtyka jest sportem ogólnorozwojowym i łączy w sobie takie elementy jak zwinność, równowagę oraz odwagę. Klub szkoli dziewczęta i chłopców od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 20.00. Natomiast osoby dorosłe na treningi z akrobatyki i parkour uczęszczają w piątki o godz. 20.00. Wychowankowie klubu oprócz systematycznych treningów biorą także udział w warsztatach i szkoleniach oraz obozach sportowych. Sprawdzianem zdobytych umiejętności są zawody, które zaplanowano na 12.12 (sobota) na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu. W rozmowie usłyszymy jakich figur uczą się dzieci oraz dorośli z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Zajęcia akrobatyczne na szarfach prowadzone są na wysokości sześciu metrów w powietrzu, a prowadzi je trenerka Katarzyna Bogus. Treningi wymagają od dzieci i młodzieży oraz dorosłych nie tylko użycia siły, ale także odwagi i przezwyciężenia lęku przed wysokością.

Zajęcia z parkour, które prowadzi trener Michał Saliński polegają na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Tego rodzaju umiejętności są niezwykle widowiskowe, bo wymagają użycia sprytu i zwinności, ale przede wszystkim pamięci mięśniowej, którą uczestnicy zajęć nabywają dzięki systematycznych treningom. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o zajęciach sportowych w KS „Erka”.

POSŁUCHAJ

O treningach z akrobatyki na szarfach z trenerka Katarzyną Bogus oraz z parkour z trenerem Michałem Salińskim oraz z zawodnikami będzie można usłyszeć na antenie naszego radia w audycji „Rozmowa dnia” (02.12) o godz. 8.40 i 15.40.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”